Praktyczny i ładny zlew

Praktyczny i ładny zlew
Specjalista od brudnej roboty w kuchni. Musi być solidny, higieniczny i łatwy w utrzymaniu. No a do tego powinien wyglądać – praca w pięknym stylu jest przecież znacznie przyjemniejsza.
0
Praktyczny i ładny zlew

OKRĄGŁY DO MAŁEJ KUCHNI

W małym aneksie czy kuchni każdy centymetr blatu jest bardzo cenny. Dlatego okrągły zlew, który zajmuje mniej miejsca niż kwadratowy, nie mówiąc już o prostokątnym, będzie dobrym rozwiązaniem. Jego komora jest funkcjonalna, a w dodatku łatwa do czyszczenia, bo nie ma żadnych zakamarków.

Szafki kuchenne w stylu retro

 

 KOMORA PODWIESZANA

Rozwiązanie bardzo estetyczne. Zlew jest dyskretnie schowany, zamocowany od spodu blatu, dzięki czemu nie ma żadnych połączeń na jego powierzchni. Okruchy można zmieść bezpośrednio do zlewu, bez obawy, że dostaną się pod uszczelkę. Blat docina się do wielkości komory, dlatego najlepiej sprawdzi się taki z kamienia lub kompozytu, bo jego przycięte krawędzie będą odporne na wilgoć w przeciwieństwie do np. drewnianego.

Biała kuchnia z chromowanym biurowym kinkietem

 

ZINTEGROWANY Z BLATEM

Nowoczesna odsłona zlewozmywaka. Nie wiadomo, gdzie się on kończy, a gdzie zaczyna blat, bo stanowią jednorodną całość. Taki zlew wykonuje się na zamówienie, pod wymiar mebli. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonuje się takie konstrukcje są konglomeraty, beton, stal.  

Laminat w kuchni

 

WARTO WIEDZIEĆ 

• według zasad ergonomii w jednorzędowej kuchni najlepiej umieścić zlew między lodówką a kuchenką, według kolejności czynności: wyjmujemy z lodówki, myjemy, przyrządzamy

• w przypadku układu w kształcie litery L, U, G czy też w kuchni dwurzędowej obowiązuje zasada złotego trójkąta – poszczególne sprzęty znajdują się na jego wierzchołkach (lodówka i zlew są najczęściej umieszczane na dłuższej ścianie)

• jednokomorowy zlew powinien mieć szerokość 60 cm, żeby był wygodny w użytkowaniu

• w nowoczesnych kuchniach ze zmywarką zlew powinien znajdować się blisko niej, żeby można było łatwo wkładać opłukane naczynia do maszyny; jeśli zlew ma ociekacz, to powinien być umieszczony po przeciwnej stronie niż zmywarka.

  

DOBRY WYBÓR 

     

 

    

 

 ZLEW NA BLACIE

Rzadziej spotykany, ale efektowny pomysł. Zlew stawiany na blacie jest widoczny i o to w aranżacji tej kuchni chodzi. Jego forma jest świetnie zaprojektowana i wykonana z wysokiej jakości materiału. Do pary z baterią o wysokiej przemysłowej wylewce idealnie wpisuje się w klimat loftu.  

Kuchnia z wyspą w lofcie

 

NIEZAWODNY CERAMICZNY

Wraca moda na ceramiczne zlewy. Choć są droższe od stalowych, warto w nie zainwestować ze względu na ich oczywiste zalety – wytrzymałość na wysokie temperatury, łatwość w czyszczeniu, odporność na plamy i powstawanie zacieków. A do tego nieodparty urok, który doceniają zarówno właściciele klasycznych czy rustykalnych, jak i nowoczesnych kuchni. 

Półki nad blatem

 

ELEGANCKI GRANITOWY

Można go estetycznie skomponować z kamiennym blatem. To twardy i wytrzymały model zlewu, trzeba go jednak impregnować, bo lubią na nim powstawać wapienne zacieki. Żeby zrobić rysę na jego powierzchni, trzeba się naprawdę postarać. Czarny, szary, beżowy to najczęściej spotykane kolory. Łatwo je dopasować do modnych wnętrz typu loft, skandynawskich czy w kolorach ziemi.

Dwukolorowa kuchnia

 

Z KOMORĄ GOSPODARCZĄ

Takie zlewy kojarzą się z pralniami, warsztatami czy garażami, ale dobrze przyjmują się też w mieszkaniach. Ich duże komory są bardzo funkcjonalne. Łatwo w nich umyć duże warzywa czy garnki. Do tej kuchni wybrano mniejszy model, ale dzięki pochyłej ściance jest w nim dużo miejsca. Modele gospodarcza są przystosowane do trudnych warunków i wykonywane z materiałów (najczęściej stali) odpornych na kwasy, temperaturę i uderzenia. 

Klasyczna kuchnia

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

     

 

 

Przeczytaj także

CERAMICZNY ZLEW

ZLEW POD OKNEM

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...