Przedpokój z pomysłem

Przedpokój z pomysłem
Efektowne wejście? To łatwiejsze i tańsze niż myślisz. Z dekoratorskiej potrzeby mogą się narodzić naprawdę niezwykłe pomysły. Zobaczcie sami kilka z nich!
0
Przedpokój z pomysłem

DRABINA W NOWEJ ROLI

Zamiast gotowej szafki czy półki na buty, warto w charakterze takiego mebla użyć drabiny malarskiej. Najlepiej wybrać wersję drewnianą i rozkładaną. Dzięki lekkiemu rozstawieniu uzyskamy dogodny stelaż dla obuwia. Warto poszukać na aukcjach internetowych albo targach staroci takich modeli retro jak na zdjęciu. Przy odrobinie fantazji można też skonstruować stojak na kapelusz.

Drabina jako półka na buty

 

       

 

WYMOWNA GARDEROBA

Niewielką wnękę albo pomieszczenie tuż przy wejściu dobrze jest przeznaczyć na garderobę. Nawet najmniejsza będzie bardziej praktyczna niż szafa. Oszczędzić przestrzeń pozwolą przesuwane drzwi. Najlepiej znaleźć najtańszy model i samodzielnie nadać mu indywidualny charakter, np. przy pomocy samoprzylepnych motywów.  

Wisząca szafka na buty

 

      

 

ZABAWNE WIESZAKI

Designerskie wieszaki dobrze wyglądają nie tylko na ścianie. Jak widać, można je zamocować również na froncie szafy otwieranej na dotyk. Gładkie powierzchnie będą wyglądały znacznie ciekawiej, a Ty dobrze wykorzystasz przestrzeń do powieszenia dodatkowych rzeczy. Czasem ładne i zabawne „haczyki” mogą służyć jako wieszak i uchwyt meblowy w jednym.  

Wieszak w przedpokoju

 

      

 

SKŁADANE SIEDZISKO

Przedpokój to zazwyczaj niewielkie, wąskie pomieszczenie. Każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. W tym skandynawskim wnętrzu wykorzystano pomysł, który bardzo nas urzekł. Proste siedzisko montowane do ściany, które w razie potrzeby można po prostu złożyć. Zajmuje minimum miejsca, a idealnie posłuży albo do siedzenia, albo do odkładania torby czy plecaka.  

Skandynawski przedpokój

 

      

 

PRZESUWANE PANELE

Przesuwane panele oddzielają strefę wejściową od sąsiadującej z nią kuchni i tworzą namiastkę oddzielnego pomieszczenia. Ażurowa konstrukcja sprawia, że do „przedpokoju” swobodnie wpada światło dzienne, a przestrzeń nie jest wizualnie przytłoczona. Lekkości dodaje jej też lustro położone na… belce sufitowej. 

Beton w przedpokoju

 

      

 

WIESZAK Z RUREK

Industrialne akcenty w mieszkaniu są nadal modne. Z elementów rur powstają podstawy lamp, wsporniki półek i tym podobne dodatki. W prezentowanym poniżej przedpokoju z metalowych elementów skonstruowano ciekawy, minimalistyczny wieszak na okrycia wierzchnie. Nie zajmuje wiele miejsca, a mocowany do ściany i podłogi jest bardzo stabilny.  

Biały przedpokój w stylu skandynawskim

 

                

 

ZAMIAST WYCIERACZKI

To wnętrze roi się od ciekawych elementów wyposażenia. Wzorzyste zasłony spięte chwostami, stylowa konsolka z dekoracyjnymi lampami, ozdobne lustro… Nade wszystko podobają nam się jednak perskie chodniczki położone na białej skandynawskiej podłodze. Ten przy drzwiach najwyraźniej zastępuje wycieraczkę.  

Zasłony w przedpokoju

 

     

 

 

Przeczytaj także:

POMYSŁY NA FUNKCJONALNY PRZEDPOKÓJ

WOLNO STOJĄCY WIESZAK

WIESZAKI WE WNĘCE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...