zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

ROC3: hiszpański sposób na renowację

ROC3: hiszpański sposób na renowację
Najnowsza realizacja Nook Architects powstała w duchu „recycle, reduce, reuse”. Wnętrze, które odnowili architekci znajduje się w zabytkowej kamienicy w najstarszej dzielnicy Bareclony – Barri Gotic. Projektanci znaleźli kilka ciekawych sposobów na szybką i prostą renowację wnętrza.
0
ROC3: hiszpański sposób na renowację

Łazienka w sypialni
Architekci chcieli, by przestrzeń była jak najbardziej otwarta i jasna. Sypialnię oddzielili od łazienki jedynie niską ścianą. Dzięki temu łazienka ma stały dostęp do naturalnego światła, a wnętrze wydaje się bardziej przestronne.

 


 

 

Przesuwne drzwi
Prysznic oraz toaletę można zamknąć za pomocą tych samych, przesuwnych drzwi. Do toalety można dostać się też przez dodatkowe drzwi z holu, dzięki czemu goście nie muszą wchodzić do sypialni.

 


 

Metalowe kubiki
Nad ścianą dzielącą sypialnię od łazienki nadwieszono metalowe kubiki, które z dwóch stron służą jako półki oddzielone od siebie siatką. Z takich samych kubików zrobiono szafki nocne oraz szafkę w kuchni.
 

 

Linie
We wnętrzu jest sporo nieregularnych linii (np. falujący sufit w sypialni). By uporządkować przestrzeń architekci wprowadzili linearne elementy – w sypialni wieszak podwieszony pod sufitem oraz obramowanie drzwi i szafek w łazience.
 

 

Kafelki jak dywan
Barcelona słynie ze znakomitej ceramiki. W starych kamienicach do dziś można trafić na oryginalne egzemplarze pamiętające początek ubiegłego wieku. W projekcie ROC3 na jednej powierzchni ułożono obok siebie różne rodzaje mozaiki, a ich brzegi obłożono dopasowanym wzorem. Sprawia to wrażenie, jakby na podłodze ktoś umieścił dwa różne dywany.

 

 

Faktura ściany
Ze ścian zniknęły tapety i stara gładź. Fragmenty obdartych ścian zostały wyeksponowane w kuchni i sypialni. Ich faktura i kolor dobrze łączą się z wyraźnymi wzorami mozaiki.

 

 

Podwieszany wieszak
Zamiast tradycyjnej garderoby wieszak wykonany z czarnej, metalowej listwy przymocowanej do ściany i obramowania łazienki.

 

 

Stół ze starych drzwi
Stare drzwi pomalowane na błękitno i wsparto na dwóch drewnianych ramach.

 

 

Projekt: Nook Architects (www.nookarchitects.com)
Zdjęcia: nieve | Productora Audiovisual (www.quenieve.com)
Gdzie: Barcelona
Rok: 2013

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...