zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Rodzinne mieszkanie w Sztokholmie

Rodzinne mieszkanie w Sztokholmie
Mocne barwy i wyraziste wzory, trochę klasyki i solidnego designu. A do tego kilka sprytnych sposobów na wykorzystanie przestrzeni.
0
Rodzinne mieszkanie w Sztokholmie

Małe mieszkanie dla powiększającej się rodziny jest jak pole bitwy. Ważny jest każdy centymetr. Gdzie postawić łóżeczko, jeśli rodzice chcą mieć trochę przestrzeni dla siebie? Co z miejscem dla gości, bo czasem ktoś wpadnie? Trudne pytania, ale odpowiedzi wcale nie muszą być najtrudniejsze. W jednej ze sztkholmskich kamienic podejrzałyśmy kilka pomysłów na małe mieszkania.

Pokój dziecięcy sprytnie połączono z salonem. Tu sprawę ułatwił niski podest przy oknie, który w naturalny sposób wydzielił strefę dziecięcą. Gdy przyjdą gościelub gdy dzieciak się znudzi rodzicami (albo odwrotnie) można odgrodzić tę część pomieszczenia zasłonką. Wykorzystano też maksymalnie miejsce pod oknem - wpasowano tam regał na książki i zabawki.

W roli niskobudżetowych dekoracji kawałki dekoracyjnego papieru do pakowania prezentów. Fajny pomysł. Można oprawić je w ramki albo powiesić bezpośrednio na ścianie.

W części salonowej regał po sufit - organizuje przestrzeń i pozwala wykorzystać każdy centymetr. Dodatkowe krzesło dla gości nie musi być uciążliwym balastem - można powiesić je na ścianie, przy okazji posluży jako wieszak. Do ekspozycji grafik i plakatów wykorzystano supermodna teraz półkę - listwę. Można kupić gotową lub pokusić się o skonstruowanie samemu. Nie powinno być trudno.

 

Duży przedpokój na planie kwadratu to awaryjny pokój gościnny. We wnęce postawiono łóżko z szufladami na przechowywanie pościeli. Jeśli macie dużą rodzinę lub liczne grono znajomych, dodatkowe miejsce do spania to rzecz bezcenna. Zagospodarowano nawet miejsce nad drzwiami - znalazły się tam półki na książki.

Kuchnia ma nietypowy, nieregularny kształt. Przy stole oprócz krzeseł ustawiono ławkę. Pod siedziskiem wbudowano schowki, które dostarczają dodatkowego miejsca do przechowywania.

 

 

 Zdjęcia: Fantastic Frank

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...