RR House: beton udomowiony

RR House: beton udomowiony
Brazylijski architekt Guilherme Torres udowadnia, że beton dobrze czuje się w domowym zaciszu.
0
RR House: beton udomowiony

I jak tu nie kochać betonu? Gdy potrzeba będzie zimny i nieprzystępny, jak w loftach lub industrialnych wnętrzach. Z łatwością wkomponuje się też w bardziej przytulne aranżacje. Tak jak w projekcie RR House. Młody brazylijski architekt Guilherme Torres odnowił jedną część bliźniaka na przedmieściach São Paulo. Zaczął od wyburzenia wszystkich ścian. Zyskał niemal całkowicie otwartą przestrzeń. Następnie ściany i część podłóg pokrył betonem polimerowym. Betonu użyto też do budowy schodów i wyspy kuchennej. By zniwelować szarość materiału architekt do wnętrza wprowadził mocne kolory – czerwień, fiolet, róż, niebieski i żółty.
 


W salonie beton schodzi na drugi plan. Tu najważniejszy jest regał. Rozciągnięty na wszystkie ściany, otacza okna, służy też jako miejsce do pracy oraz zabudowa RTV. Cześć półek została zamknięta – służą jako podręczne schowki.

 

 

 

Obok regału w salonie drugi mocny akcent – niebieski stół bilardowy. Dobrze łączy się z błękitnym wełnianym dywanem.

 


Kuchnia została otwarta na salon. Czarna, prosta zabudowa kuchenna z frontami otwieranymi na docisk, betonowa wyspa kuchenna połączona z betonowym filarem i krzesła projektu Sergio Rodriguesa tworzą stylowe zestawienie.

 


Betonu nie brakuje też w łazience – ociepla go drewniana podłoga z desek.

 
 

 

Projekt: Studio Guilherme Torres (www.guilhermetorres.com)
Gdzie: São Paulo
Ile metrów: 245 m2
Zdjęcia: Denilson Machado (MCA Estudio)
Rok: 2010

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...