Rustykalne drewno we wnętrzach

Rustykalne drewno we wnętrzach
Drewno – jeden z absolutnie najważniejszych surowców w skandynawskim wzornictwie, ma bardzo wiele oblicz.
0
Rustykalne drewno we wnętrzach

Skandynawowie, którzy we wnętrzach podkreślają swój związek z naturą, przyrodą i otaczającym nas światem, niezmiernie często po nie sięgają i robią to na wiele różnych sposobów.

Dzisiejsze inspiracje dotyczą szczególnych drewnianych elementów, dodatków i fragmentów wystroju wnętrz, gdyż wykorzystujących drewno stare, rustykalne, nadgryzione zębem czasu.

Takie drewno niezmiennie mnie urzeka. Nie potrafię nie myśleć o tym co przeszło, jakie historie mogłoby opowiedzieć o tym „co widziało i słyszało”.

I tak jak stary taboret nie wydaje się może niczym specjalnym
kiedy widzimy go w salonie rustykalnej willi, to niezmiernie zwraca na siebie uwagę, gdy postawimy go w nowocześnie (choć minimalistycznie) urządzonej, jasnej łazience.

Również drewniane jętki w białych wnętrzach wyglądają niezwykle. Albo blaty pod zlew. Albo chociaż stare deski do krojenia na tle białych kuchennych kafli i ścian.

Zobaczcie sami i dajcie proszę znać co myślicie - jestem bardzo ciekawa Waszego zdania!

handcraftedinvirginia.tumblr.com

myscandinavianhome.blogspot.se

trendenser.se

elisabethheier.blogspot.com

escuyer.tumblr.com.jpg

Zobaczcie więcej moich wpisów  >>> tutaj - zapraszam!

Blogująca mama, po jedenastu latach spędzonych na niewielkiej duńskiej wyspie, wróciła na stałe do Polski, skąd wciąż zaraża nas swoim zamiłowaniem do Skandynawii. Prowadzi blog My Full House.
Wczytywanie rekomendacji...