Rustykalne szwedzkie mieszkanie

Rustykalne szwedzkie mieszkanie
W zabytkowej kamienicy w centrum Malmö, na 55 metrach kwadratowych urządzono dwie sypialnie, przytulny salon i funkcjonalną kuchnię. We wnętrzu zachowano wiele starych, ale urokliwych elementów. Niektóre z nich pamiętają rok 1881.
0
Rustykalne szwedzkie mieszkanie

Wejście znajduje się od strony uroczej zacisznej uliczki wyłożonej brukiem. Niedaleko stąd do Kungsparken, najstarszego w mieście parku, w którym rosną egzotyczne drzewa.

 

Równie zaciszne jest patio na wewnętrznym podwórku. Ideale miejsce do spędzania czasu latem i w ciepłe jesienne dni.

 

W wąskim przedpokoju zachowana została stara drewniana podłoga. Nadaje ona wnętrzu rustykalny styl. Ale reszta wyposażenia - półki pod sufitem czy wieszak - jest minimalistyczna. Wiszący regał String służy za ozdobną minibiblioteczkę.

 

Kuchnia ma klasyczny skandynawski styl. Świetnie wpisała się w ten klimat stylizowana na retro lodówka marki Smeg. Jest tu też kącik śniadaniowy ze stołem, którego blat można opuszczać.

 

Laminowany blat, kafle, chromowana bateria są nowoczesne, ale dyskretne, dzięki czemu współgrają ze stylową zabudową.

 

Wielkoformatowa mapa występuje w roli dekoracji ściennej. Praktycznym i efektownym dodatkiem jest miedziana szyna z reflektorami, umieszczona ponad oknami.

 

Przy wejściu z klatki schodowej znajduje się maleńki pokoik. Przystosowano go na miejsce do pracy. Tu naprawdę można się oderwać od domowego zgiełku.

 

W ascetycznej sypialni dominują surowa ceglana ściana i wyeksponowane belki konstrukcyjne. Za stolik z jednej strony łóżka służy parapet, z drugiej - rustykalne krzesło.

 

W łazience zachowano oryginalną narożną szafkę z lustrzanym frontem. Pomysłowym pojemnikiem na papier jest drewniana skrzynka po winie. Drewniana podłoga i rośliny na parapecie dodają wnętrzu przytulności.

 

Strefę kąpielową stanowi niewielka wanna otoczona zasłonką. Dla urozmaicenia wystroju, białą glazurę na ścianie ozdobiono pasem pokruszonego kamienia.

 

Pokój dziecka jest wąski, ale ustawny. Z jednej strony znalazło się miejsce na urocze rustykalne łóżko...

 

...z drugiej wykorzystano jako schowek wnękę w ceglanej ścianie. W razie potrzeby znika on dyskretnie za zasłonką.

 

Źródło: Bolaget (www.bo-laget.se)

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...