zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Rustykalny dom w Szwecji

Rustykalny dom w Szwecji
Jest po skandynawsku biało, ale bardzo przytulnie. Deski i boazerie oraz kwieciste tapety dalekie są od babcinych stylizacji. Wystarczyło dodać kilka nowoczesnych mebli i stylowy miks gotowy.
0
Rustykalny dom w Szwecji

Ten dom to taki wnętrzarski wzorzec z Sevres: skupia wszystko, co w stylu skandynawskim najlepsze. Jego rustykalną odmianę połączono ze stylowymi meblami, dzięki czemu jest przyjemnie eklektycznie. Czego warto się uczyć od Szwedów?  Odliczamy!

 1. Światło. W ciemne, zimowe dni Szwedzi lubią się doenergetyzować słońcem. Dlatego firanki i wszelkie przeszkody w oknach są całkowicie zbędne, zwłaszcza, jeśli ma się takie okna!

2. Biało. Musi być jasno, gdy na zewnątrz szaro. Biel w rasowych skandynwaskich wnętrzach nie idzie na kompromisy i zawłaszcza sobie całą przestrzeń: jest na ścianach i na podłodze, z obowiązkową białą zabudową kuchenną.

3. Naturalne materiały. Obowiązkowe drewno, len, wiklina, bo Szwedzi lubią być blisko natury również w domu.

4. Retro. Stare meble i dodatki zostają na miejscu. Skandynawowie sznaują przeszłość, a dobre wzornictwo posłuży na lata i ładnie się zestarzeje. Pamiątki po babci zostają na honorowym miejscu.

5. Szarość. To drugi kolor po białym, który obowiązuje w szwedzkich domach. Częściej spotykany we wnętrzach nowoczensych lub klasycznych, w tym domu zagościł w sypialni.

6. Zrób to sam. Zasłonka zamiast drzwi. Skandynawskie wnętrza nie boją się sprytnych rozwiązań i własnoręcznie wykonanych sprzętów.

7. Boazeria. U nas zaszufladkowana w kategorii "wnętrzarski lamus", w Szwecji nie ma aż tak niegatywnych skojarzeń i wciąż ma się dobrze. Raczej malowana na biało, szaro lub na jakiś pastelowy odcień, rzadziej w naturalnym odcieniu drewna.

A takich przyjemności i widoków w mieście po prostu zazdrościmy!

 

Gdzie: Szwecja
Zdjęcia: Anders Bergstedt
Źródło: www.entrancemakleri.se


 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...