Ściana cała w drewnie

Ściana cała w drewnie
Struktura słojów, linie desek, sęki, naturalna kolorystyka… Drewno na ścianie jest nie tylko dekoracyjne. To absolutny mistrz w tworzeniu przytulnego wnętrza. Zobaczcie inspirującą próbkę jego możliwości!
0
Ściana cała w drewnie

DREWNO W SYPIALNI

Podest, ściana, sufit… Drewno zastosowane na tych trzech płaszczyznach tworzy niezwykle ciepłą strefę sypialną. Ciekawy odcień budulca i naturalna struktura wprowadzają do przestrzeni relaksujący rysunek. Drewno fantastycznie komponuje się z plecionymi i dzierganymi fakturami pledów oraz poduszek. Zabudowę ściany zaprojektowano w taki sposób, że nad wezgłowiem łóżka powstała dekoracyjna nisza. To atrakcyjny architektoniczny detal, który służy za praktyczną półkę na ozdobne figurki.

Boazeria w sypialni

 

SKANDYNAWSKIE BIELONE DESKI

Miłość do skandynawskich klimatów nie słabnie. Z wnętrzami Północy kojarzy się niejednokrotnie boazeria z długich desek ułożonych poziomo lub pionowo na ścianie. Na tym poddaszu ma to jeszcze większy urok, bo okładzina ścienna podkreśla skosy. Deski mogą być bielone, jak w aranżacji ze zdjęcia, ale równie przyjemnie prezentowałyby się w naturalnym odcieniu drewna. Zwłaszcza jeśli byłyby to deski sosnowe lub świerkowe. To niezbyt drogi materiał, a efekt przytulności ogromny! 

Pokój dziecka na poddaszu

 

SKLEJKA W ROLI GŁÓWNEJ

Sklejka to jak sama nazwa mówi materiał powstały ze sklejenia kilku cienkich warstw drewna. Jest ona atrakcyjnym cenowo i w miarę wytrzymałym materiałem. Nadaje się zarówno na okładzinę ścienną, jak i na meble. W tym wnętrzu wykończono nią ściany i użyto jej do wzniesienia praktycznej zabudowy łączącej szafę z regałem. W głębi widać też aneks kuchenny cały ze sklejki. Wnętrze jest niezwykle miłe w odbiorze, naturalne, bezpretensjonalne. A dzięki dynamicznej strukturze ma wiele uroku.

Sypialnia za przesuwnymi drzwiami

 

PANELE NA ŚCIANĘ

Nawet imitacja drewna może wdzięcznie prezentować się na ścianie. Oto przykład. Ściana działowa w tym mieszkaniu została obłożona panelami o strukturze drewna. Cieniowane elementy przypominają stare deski z rozbiórki wiekowego budynku. Taka rustykalna struktura przekornie zastosowana w nowoczesnej przestrzeni nadała jej stylistyczny pazur. Podobny efekt można uzyskać, stosując na ścianie deski podłogowe o różnym wykończeniu – olejowane, woskowane, barwione. Taki patchwork na pewno wzbogaci wystrój każdego pokoju.

Ściana z drewna

 

DOBRY WYBÓR 

      

      

    

 

ANTRESOLA CAŁA W DREWNIE

 Od konstrukcji aż po wykończenie prawie wszystko w tym lofcie jest z drewna sosnowego. Naturalny materiał z charakterystycznymi sękami zdominował antresolę z miejscem do pracy i kubik-aneks sypialny. Z niego wykonane są nie tylko zabudowy, ale też dekoracja ścian. Dzięki drewnu surowa przestrzeń loftu nabrała więcej przytulności. Zwłaszcza że materiał ten skontrastowano z kręconymi schodami z czarnej stali. Przestrzeń jest tak wymowna, że nie potrzebuje żadnych dodatkowych efektów czy choćby koloru.

Aneks biurowy w lofcie

 

ELEGANCKA DREWNIANA ŚCIANA

Drewno jest nie tylko ponadczasowe i przyjemne w dotyku, ale też niezwykle eleganckie. Zwłaszcza w takim ciemniejszym wydaniu. Panele z egzotycznego gatunku, położone na ścianie na cegiełkę sprawiają, że jest szykownie, ale też ciekawiej niż wtedy, gdyby ściana była jednolitą płaszczyzną. Dla spójności elementy zabudowy kuchennej i drzwi do sąsiedniego pomieszczenia są utrzymane w tej samej kolorystyce. Do tego czarne meble oraz dodatki i wnętrze ma klasę.

Drewno na ścianie

 

PRZYTULNA JADALNIA

Eleganckie krzesła jadalniane potrzebowały równie eleganckiego tła. Wybór padł na drewno i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Jaśniejszy odcień kontrastuje z konstrukcją siedzisk, a także ze stonowaną współczesną grafiką i z białą lampą o organicznym kształcie. Deski położono pionowo, więc optycznie podwyższają pomieszczenie. A dzięki temu, że drzwi do sąsiedniego pomieszczenia wykonano z takiego samego materiału, zupełnie nie rzucają się w oczy. Płaszczyzna ściany jest jednolita i harmonijna. 

Salon z drewnem na ścianie

 

NIEBANALNA BOAZERIA

Drewno na ścianie może mieć nie tylko rozmaite odcienie i rysunek, ale można je też na różne sposoby na ścianie położyć. Oto świetny przykład. Niezbyt szerokie deski z jasnego drewna przytwierdzono do ściany na sztorc. Tak powstała trójwymiarowa nietypowa okładzina, która wygląda po prostu świetnie. Idealnie wpisała się w nowoczesny wystrój, nadając mu lekko skandynawski sznyt. I jak widać, udało się ją pogodzić z miejscem na telewizor. 

Telewizor na ścianie

 

 

Przeczytaj także:

WSZYSTKO O BOAZERII

BOAZERIA

DREWNO ZAMIAST GLAZURY

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...