Ściana nie nudna

Ściana nie nudna
Zwykle twierdzę, że z polskich ścian wieje nudą, a na zagranicznych to dopiero się dzieje… Ale dziś świetny przykład salonu pełnego sztuki i to wszystko nasze, polskie!
0
Ściana nie nudna

Mamy tu ścianę w intensywnym kolorze i pewnie niektórzy już by na tym skończyli. Ale żeby nie było nudno, całość jest podkręcona licznymi obrazami i grafikami, a te do spokojnych w kolorze i treści też nie należą… Efekt jest bardzo energetyczny i przytulny. Jest na czym oko zawiesić i tak właśnie powinny wyglądać mieszkania. Znajdziecie tu prace Joanny Styrylskiej-Gałażyn, Jacka Sroki oraz Jerzego Kowala.

Grafika Jacka Sroki oraz obraz Joanny Styrylskiej-Gałażyn

Obrazy Joanny Styrylskiej-Gałażyn oraz obraz z rycerzem autorstwa Jerzego Kowala

Jeśli zastanawiacie się, czym są te wystające linki i jak to wszystko jest powieszone, to zwróćcie uwagę na praktycznie niewidoczną białą listwę pod sufitem. Znajduje się na styku koloru ściany i sufitu, co sprawia, że naprawdę trzeba o niej wiedzieć, by ją dostrzec. To wielokrotnie wspominany przeze mnie sposób na wieszanie bez wiercenia, czyli system zawieszeń obrazów. To rodzaj szyny, w której umieszcza się specjalną linkę z haczykami i dzięki temu, mając w domu tyle obrazów, możemy nimi swobodnie manipulować w pionie i poziomie na całej ścianie. W tym mieszkaniu listwa do wieszania doskonale się sprawdza i warto w nią zainwestować raz, a później pozostaje tylko cieszyć się posiadaną kolekcją sztuki. To świetna opcja dla osób lubiących częste zmiany.

Więcej o sztuce we wnętzrach na moim blogu Sztuka nie gryzie. Zapraszam!

 

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...