Skandynawski dom z patio

Skandynawski dom z patio
W wielkim ogrodzie z donicami pełnymi roślin i szklarnią fotografka Kristin Lagerqvist, jej mąż oraz synowie Simon, Otto i Igor spędzają czas równie chętnie jak w domu. Kupili go 8 lat temu i przerobili na własne potrzeby. Dobudowali też patio, które przez pół roku służy całej rodzinie jako dodatkowy salon.
0
Skandynawski dom z patio

W miejscu drewnianego podestu kiedyś było oczko wodne. Wymagało ono jednak zbyt wiele pracy i było dosyć kłopotliwe przy trójce dzieci. Dlatego zlikwidowano je i wzniesiono patio. W jednej jego części urządzono kącik kawowy z rozłożystymi rattanowymi fotelami… 

 

 

… w drugiej – jadalnia na świeżym powietrzu. Kristin i jej rodzina chętnie tu grilluje z przyjaciółmi latem.

 

 

Ogród odziedziczyli po poprzednich właścicielach. Jest bardzo zadbany, wysypany żwirkiem, z estetycznymi kamiennymi ścieżkami. Dodatkowo otoczony drewnianym płotem stanowi spokojny i przytulny zakątek.

 

 

Ulubionym miejscem Kristin jest wzniesiona w ogrodzie szklarnia. To jej azyl, w którym zaszywa się dla wyciszenia. No a w poza tym... przy tylu roślinach zawsze jest coś do zrobienia.

 

 

Gospodarze chcieli, żeby w kuchni panował skandynawski klimat, dlatego zdecydowali się na meble z jasnego drewna brzozowego. Niebanalnie zestawiono je z marokańskimi kaflami na ścianie. Ich kolory ożywiają wnętrze nie mniej niż winylowa posadzka w szachownicę.

 

 

 

Dzięki wyburzeniu ściany kuchnia została otwarta na salon z jadalnią. W otwartej przestrzeni rodzina ma lepszy kontakt i więcej możliwości w podejmowaniu wspólnych inicjatyw. Witryna na szkło i zastawę to alternatywa dla kuchennego kredensu.

 

 

Słupy konstrukcyjne umownie oddzielają strefę wejścia od wypoczynkowej. Barek na kółkach jako konsola to pomysłowe i praktyczne rozwiązanie. Można go pożyczać do salonu, gdzie spełni rolę okolicznościowego stolika pomocniczego.

 

 

Wystrój salonu łączy klasyczną elegancję pikowanej kanapy z rustykalną surowością szorstkich ścian. Obok kominka zaplanowano przytulny kącik z siedziskiem, pod którym przechowywane jest drewno.

 

 

Kristin ma swój pokój do pracy na poddaszu. To naprawdę przestronne pomieszczenie, w którym znalazło się miejsce nie tylko na biurko, ale też na… meble wypoczynkowe.

 

 

Oprócz dwóch ustawionych obok siebie kanap jest tu też kominek. Nisza na drewno i otwarte palenisko uatrakcyjniają architekturę wnętrza. Przestrzeń pod oknem efektywnie zagospodarowano regałem na książki.

 

 

Turkusowe ściany świetnie eksponują biel boazerii na suficie i zabudowy pod parapetem. A woalowy baldachim nad łóżkiem i dywanowa wykładzina na podłodze dodają sypialni przytulności.

 

 

W sypialni Igora na jednej ze ścian króluje niebieska tapeta w króliki marki Mr. Perswall, a w sąsiednim pokoju – niebieska podłoga. Odcienie niebieskiego i turkusu wyraźnie zdominowały różne części domu.

 

 

Łazienka jest eklektyczna. Nowoczesna wolno stojąca wanna i szafka pod umywalką błyszczą bielą na tle wzorzystej posadzki w marokańskie wzory. Wystrój urozmaicają rustykalne detale.

 

 

Źródło: Lovely Life (www.lovelylife.se)

Zdjęcia: Kristin Lagerqvist (www.kristinlagerqvist.com)

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...