Skandynawskie tapety są cool

Skandynawskie tapety są cool
Szarości, pastele i charakterystyczne wzorki. To kwintesencja skandynawskiego klimatu. Można go oddać na ścianie, wybierając tapetę w takim właśnie stylu.
0
Skandynawskie tapety są cool

Salon z kącikiem do czytania

 

KLASYCZNE PASY I PRĄŻKI

Pewne wzory są ponadczasowe. Należą do nich pasy – szerokie, wąskie, mieszane. Albo subtelne prążki. Obowiązkowa kolorystyka skandynawska to pastelowe odcienie błękitu, szarości, różu albo beżu. Tutaj fajnie zestawiono solidne pasy z białą boazerią. Rytm pionowych linii wprowadza do wnętrza poczucie ładu i harmonii. Zyskały też proporcje przedpokoju, który ma dosyć nieregularny kształt.

Eklektyczny kącik biurowy w przedpokoju

 

ROŚLINNE INSPIRACJE

Skandynawowie lubią tapety wszędzie. Nawet w kuchni. Do tej wybrano roślinny wzór w stylistyce retro. Zieleń tła działa uspokajająco na wyrazisty wzór i ładnie kontrastuje z białymi kaflami i podłogą. Równoważy też chłód stalowych mebli i lodówki. Zgaszone kolory tapety nie są przytłaczające, za to tworzą miłą dla oka, przytulną przestrzeń. To ma znaczenie, gdy w kuchni spędzamy sporo czasu.

Meble kuchenne ze stali

 

WINYLOWA GEOMETRIA

Geometryczne wzory królują we wnętrzach od kilku sezonów. Można powiedzieć, że skandynawski klimat też bardzo je lubi. Zwłaszcza w takiej „spłowiałej”, miętowozielonej kolorystyce jak na tapecie ze zdjęcia. Rzędy rombów są urokliwym tłem dla białych mebli i lampy. I w zupełności wystarczyło położyć tapetę na jednej ścianie.  

Stolik w pokoju dziecka

 

CZARNO-BIAŁY RYSUNEK

 Tapeta w tym pokoju do pracy wygląda jak narysowana ołówkiem. I ładnie komponuje się z kolorowymi dodatkami oraz drewnem, które tak lubi skandynawski styl. Zdobi ją jeden z najpopularniejszych motywów – pnie brzóz. Taka ściana lasu we wnętrzu działa kojąco i daje miłe poczucie kontaktu z przyrodą. Pasuje do każdego wnętrza, włącznie z łazienką i kuchnią.

Skandynawskie domowe biuro

 

SKANDYNAWSKI SZYK

 Pałacowy deseń na tapecie w tej sypialni to nawiązanie do klasycznego gustawiańskiego stylu. To styl dawnych królewskich rezydencji. Chłodny błękit tapety ma za zadanie rozjaśnić wnętrze i dodać mu świeżości oraz blasku. To standardowy zabieg w skandynawskich mieszkaniach, gdzie nie ma dużo słońca. Świetnie współgrają z tapetą biały kaflowy piec i łóżko o prostej formie.

Skandynawska sypialnia z błękitną tapetą

 

DOBRY WYBÓR 

Romby, trójkąty albo inne geometryczne kształty idą w parze z pastelową kolorystyką. Delikatne gałązki są równie subtelne jak struktura nonszalancko położonego tynku.

 

    

 

   

 

Pałacowe motywy kontra imitacje drewna czy cegły. Albo po prostu gładka powierzchnia, w jakimś typowym dla Skandynawii kolorze.

   

 

  

 

 

Przeczytaj także:

STYL SKANDYNAWSKI

SKANDYNAWSKA PRZYTULNOŚĆ

WZOROWA TAPETA

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...