zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Sklejka rządzi

Sklejka rządzi
Za co kochamy Słowaków? Za lentilki, piwo i niewiarygodnie dobry ser. Od niedawna za takie projekty. I za słabość do sklejki.
0
Sklejka rządzi

Wnętrze „zrobiło” kilka prostych trików. Przede wszystkim sklejka, która jest łącznikiem pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami. Główną rolę gra w kuchni. Wyspa kuchenna złożona z modułów, lekka zabudowa oraz ściana nad blatem powstały ze sklejki. By nie było zbyt nudno, fronty szaf wykonano z drewna, które pomalowano na biało i jasnoróżowo. Dodatek dwóch różnych kolorów wprowadza nieco dynamiki i tworzy ładną kompozycję.

 

 

Tuż przy roboczej części kuchni ściana pomalowana farbą tablicową. Grafit zestawiony został z intensywnym błękitem, którym pokryto framugę. Ten z kolei świetnie łączy się z niebieską lampą Muuto, która zawisła nad stołem. Dwa mocne kolory to dobre towarzystwo dla jasnej sklejki. Dzięki temu wnętrze jest bardziej charakterne. I nie jest nudno.

 

 

 

Salon to ukłon w stronę klasyki designu z połowy XX wieku. Zegar Sunburst projektu George’a Nelsona z 1964 roku oraz krzesło LCW projektu Ray i Charles’a Eamsów (1948) świetnie wyglądają w połączeniu z modułowym regałem ze sklejki i czarną skórzaną sofą.

 

 

Figurka „Eames Bird House” przez wiele lat zdobiła wnętrze prywatnego domu Ray i Charles’a Eamsów. Wykorzystywali ją również w sesjach zaprojektowanych przez siebie wnętrz i mebli. Po latach do produkcji wdrożyła ją Vitra.

 

 

Kolejny prosty trik zastosowany przez projektantów. Roleta po opuszczeniu może służyć jako ekran w domowym kinie.

 

 

Szeroki parapet to jednocześnie siedzisko. Wycięte otwory to nie tylko ozodoba - zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i ogrzewają siedzisko.

 


 

Ościeżnice i parapety wykończono tym samym rodzajem drewna.

 

 

I coś czego pozazdroszczą wszystkie mieszczuchy – własny taras. Z hamakiem i wygodną ławką na całej długości ściany.

 

 

Projekt: JRKVC / Peter Jurkovič, Števo Polakovič, Lukáš Kordík (www.jrkvc.sk)
Ile metrów: 106 m2
Gdzie: Bratysława
Rok: 2011
Zdjęcia: JRKVC / Peter Jurkovič
 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...