Stal? Industrialnie!

Stal? Industrialnie!
Styl loft ją kocha. Lakierowana na czarno ma charakter i zdecydowanie zaznacza swoją obecność we wnętrzu. Zobaczcie industrialną stal w najciekawszych wcieleniach!
0
Stal? Industrialnie!

ŚCIANKA DZIAŁOWA

Taka przeszklona ścianka dzieli formalnie i wizualnie, przy czym ma jeszcze jedną wartościową cechę – nie blokuje dopływu cennego światła w głąb pomieszczenia. Stalowa rama nadaje całości solidny przemysłowy charakter i świetnie wpisuje się w klimat artystycznej kamienicy. Dzięki uchylnym drzwiom można się całkiem odizolować i zyskać zaciszny kącik do pracy. 

Szklana przegroda 

 

 KONSTRUKCJA ANTRESOLI

Stal zdecydowanie dominuje w tym ciekawym wnętrzu. Wykonano z niej nie tylko konstrukcję antresoli, ale także prowadzących na nią schodów, barierki i regałów tworzących domową biblioteczkę. Połączona z taflami szkła w wykończeniu balustrady wygląda nieco lżej. Jej powagę z kolei przełamują szalone kolorystyczne kontrasty, które pojawiają się w aneksie kuchennym i na wzorzystej posadzce.

Antresola nad kuchnią 

 

PRZESUWANE DRZWI 

Tu znajdujemy industrialny duet stal-szkło w postaci skrzydła drzwi. Porusza się ono w specjalnej szynie, która pomalowana pod kolor ściany nie rzuca się w oczy. Za to na pierwszy plan wysuwa się ciekawie zaprojektowana i wykonana przez metaloplastyka konstrukcja. Takimi drzwiami warto oddzielić, jak w tej aranżacji, poszczególne strefy części dziennej mieszkania.

Przesuwane drzwi w kuchni 

 

SCHODY ZE SZKLANĄ BARIERKĄ 

To wnętrze dowodzi, że ciężka surowa stal może być także elementem klasycznego wystroju. Przekornie zastosowane przemysłowe schody z dyskretną szklaną barierką i surowa cegła, która służy im za tło, wywołują piorunujący efekt w tym wnętrzu. Świetnym pomysłem było zgranie ze schodami pomalowanego na czarno stylowego parkietu.

Klasyczny salon z industrialnymi schodami 

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

    

 

SZAFKI KUCHENNE 

Nie tylko w połączeniu ze szkłem stal świetnie się prezentuje. Tutaj zestawiono ją z lustrami. Razem tworzą niebanalne fronty wiszących szafek kuchennych. A przy okazji powiększają przestrzeń niewielkiego aneksu połączonego z salonem. Pomysł wart zrealizowania nie tylko w lofcie, ale też we wnętrzu bardziej tradycyjnym, któremu doda nieco charakterku.

 Lustrzane fronty szafek

 

WYSPA I OKAP 

Na stal w mieszkaniu trzeba mieć pomysł. Podoba nam się ten z kuchni poniżej. Stalowe płozy dodały lekkości kuchennemu półwyspowi o drewnianym korpusie. Stal wykorzystano też do wykonania oryginalnej obudowy okapu. W połączeniu z mrożonym szkłem powstała ciekawa konstrukcja z dodatkowym miejscem do przechowywania naczyń. 

Industrialna kuchnia połączona z salonem 

 

 WIESZAKI ŁAZIENKOWE

A teraz kilka słów o pomyśle na ożywienie monochromatycznej łazienki. Genialnym dodatkiem okazały się różnej wielkości stalowe koła zębate przymocowane do ściany. Trzeba się tylko wybrać na zakupy do sklepu metalowego albo poszukać podobnych elementów przez Internet. Czy to tylko industrialna ozdoba? Ależ skąd! Te praktyczne detale występują w charakterze wieszaków na ręczniki.

Łazienka z industrialnymi wieszakami

 

KABINA PRYSZNICOWA 

Któż nie chciałby brać prysznica w takiej kabinie? Efektowna, solidna, wygodna… Koniecznie trzeba taką kabinę zaprojektować bez brodzika. Za to świetnie wygląda z modnymi teraz kaflami heksagonalnymi. Wykonano ją ze stali malowanej proszkowo, dzięki czemu zyskała właściwości antykorozyjne. Nadaje się więc idealnie do mokrych stref, takich jak natrysk.

Industrialna kabina prysznicowa 

 

DOBRY WYBÓR

 

      

 

              

 

 

Przeczytaj także:

POZNAJ STYL INDUSTRIALNY

PRZEGRODA W STYLU INDUSTRIALNYM

INDUSTRIALNA KUCHNIA

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...