zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Sufit w ciemnym kolorze

Sufit w ciemnym kolorze
Zdecydowałam się potraktować sufity z równą pieczołowitością co resztę mieszkania i wykorzystać tą przestrzeń jako kolejny dekoracyjny element.
0
Sufit w ciemnym kolorze

Wracając do historii stylizacji i aranżacji wnętrz sufity w salach pałacowych czy zamkowych komnatach były równie piękne i zdobne co ściany czy meble. Dekoracje nad głowami mieszkańców i gości nie ograniczano do zawieszenie spektakularnego żyrandola, choć to równie istotny temat. Malownicze freski zdobiły całe powierzchnie sufitów. Latami powstawały wytworne działa sztuki spod pędzli znakomitych artystów.

W obecnych czasach jakby zapomniano o tych przestrzeniach, i traktujemy sufity głównie jako podporę do zawieszenia lampy. Ja, inspirując się  głównie amerykańskimi projektantami postanowiłam wykorzystać sufit jako ważny element w dekoracji wnętrz w moim domu. Kolor farby dobierałam tak aby korespondował z pomysłem na daną przestrzeń. W sypialni chciałam uzyskać spokojne wnętrze, w naturalnych barwach, dlatego też zdecydowałam się na odcień V431 Sandman z kolekcji Tikkurila Color Now. Ten kolor z gamy niebieskości nawiązuje do barw na zagłówku łóżka. Z lnianymi zasłonami i jasnymi ścianami uzyskałam oczekiwany efekt, subtelne i delikatne wnętrze sprzyjające odpoczynkowi i zapewniające komfort snu.

Z założenia korytarz miał zwracać uwagę tuż po przekroczeniu progu. Tu zdecydowałam się na intensywną zieleń, odcień M449 Grotta, Tikkurila w pół matowym wykończeniu. Ideą było to, aby refleksy padające od światła szklanej lampy wydobywały głębię koloru.

stylizacjat: Ula Michalak, zdjęcia: Karolina Grabowska, Kaboompics

Jestem kompletnie zakochana w ciemnych odcieniach kolorów ścian i sufitów. Uważam, że dodają elegancji i szlachetności wnętrzom. Spróbuj choć na małej powierzchni wykorzystać ten pomysł a przekonasz się jak spektakularny efekt osiągniesz.

Przeczytaj także:

Kolorowe sufity

6 pomysłów na podłogę

 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...