Sypialnia z łazienką

Sypialnia z łazienką
Dziś pokazuję na blogu ukończoną, a nie publikowaną wcześniej sypialnię połączoną z łazienką, którą zaprojektowałyśmy w ramach Pracowni Borysewicz i Munzar. Przez wzgląd na Wasze sugestie dzisiejszy post będzie miał charakter przewodnikowy. Zapraszam!
0
Sypialnia z łazienką

Pomieszczenia są rozdzielone stalową konstrukcją, której kwatery wypełnione są szkłem lub matowo lakierowanym mdf-em. Od środka można się zamknąć na tradycyjny skobelek lub zasłonić półprzezroczystą bawełniana zasłoną.

Choć pomieszczenia nie są utrzymane w tej samej kolorystyce, są, jak sądzę, spójne. Elementem spinającym je stylistycznie jest deskowanie; w sypialni malowane kryjąco na bakłażanowy fiolet; w łazience pół kryjąco na zielonoszaro. O samym malowaniu będzie jeszcze mowa w późniejszym poście.


Sypialnia_posadzka

W sypialni, jak w pozostałych pokojach i hallu jest ułożona dębowa deska warstwowa (czyli nie wymagająca cyklinowania), szczotkowana i olejowana.

Sypialnia_ściana
 

Ściana za łóżkiem została oblicowana tanią iglastą deską (łączenie na pióro-wpust) i pomalowana farbą Benjamin Moore, po wykonaniu kilku próbek, do czego zawsze zachęcam. Na zdjęciu, na styku podłogi ze ścianą można zauważyć kreseczkę światła. To prześwit z pokoju dziecięcego, do którego prowadzą sekretne drzwi. Doceni je każdy, kto wstawał w nocy do małego dziecka.

Sypialnia_meble

Łóżko projektu Pan Popi ma tapicerkę w dwóch kolorach: szare poszycie i bakłażanowa kiederka. Wysokie boczki rodem z fotela uszaka świetnie sprawdzają się osobom czytającym na siedząco w łóżku.

Szafy w białym lakierze wykonała firma Bau Service, wg naszego projektu. Łącznie z nietypowymi, frezowanymi uchwytami.


Łazienka_posadzka

Na program łazienki składają się wanna, sedes i bidet, umywalka oraz całkiem sporo przechowywania. Na podłodze ułożyłyśmy wzór z trzech kolorów sześciokątnych włoskich płytek Etruria (kolory grigio, bianco i salvia).

Więcej na moim blogu Fuel Design. Zapraszam1

 

 

Z powołania i wykształcenia jest architektem wnętrz. Prowadzi też autorski projekt DOLCE LUCE związany ze starymi neonami. Prowadzi bloga Fuel Design: www.fueldesign.pl.
Wczytywanie rekomendacji...