Tapeta w łazience

Tapeta w łazience
Są takie rozwiązania w urządzaniu wnętrz, po które sięgamy rzadko. Albo wcale. Wydają się niepraktyczne, drogie, no a poza tym Mamusia i Tatuś tak nie robili, to i my nie będziemy. Może się mylę, ale sądzę, że takim zagadnieniem jest użycie tapety w łazience. Bo przecież każdy Polak ma w DNA zapisane skojarzenie: łazienka = glazura po sufit.
0
Tapeta w łazience

Zdjęcie: Elaine Perks

 

Na szczęście na Zachodzie ściany łazienkowe i płytki nie są ze sobą tak nierozerwalnie związane jak u nas - może po trosze dlatego, że miliardy amerykańskich i kanadyjskich ścian zrobione są z papieru (no dobrze, z kartongipsu...) i zwykło się tam szukać lżejszych rozwiązań. A może oni tam wszyscy cierpią na jakąś genetyczną chorobę i brak im tych instynktownych odruchów, które my dumnie pielęgnujemy...

Ja tam się jednak wcale nie martwię, bo widzę, że i u nas zaczyna się w tej kwestii dziać coraz lepiej. Co prawda, sama nie mogę świecić dobrym przykładem, bo moje łazienki, urządzane przez poprzednich właścicieli mieszkania, straszą „bambusowym” dekorem, prysznicową kabiną wyprodukowaną chyba w N.A.S.A. do lotów w kosmos oraz wielką dziurą, którą wywaliliśmy w miejscu Geberitu, żeby sprawdzić, dlaczego przecieka, dziad jeden (dalej nie wiemy). Ale wystarczy, że odwiedzę Szwagra, a mogę nacieszyć wzrok dwoma świetnymi przykładami użycia tapety w łazience (poprosimy o zdjęcia. Szwagier!) Albo zaglądam do Karoliny i podniecam się jej nie-sa-mo-wi-tą łazienką w drewnie.

Czuję, że zaraz zaczniecie biadolić, że posypią się komentarze zaczynające się od ja bym się bała, że.... Ale serio, dajcie spokój. Po pierwsze, nie każda łazienka nasiąknięta jest wilgocią jak purchawka po ulewie - czasem są to pomieszczenia dla gości lub malutkie kibelki, gdzie woda nie leje się po ścianach. Mycie rąk kilka razy dziennie i sikający na stojąco mężczyźni to wszystko, na co są narażone. Po drugie, mamy XXI wiek i preparatów impregnujących do rozmaitych powierzchni nie sprzedają babcie na skrzyżowaniach, tylko jest to ogromny rynek z dużym wyborem profesjonalnych środków. Po trzecie wreszcie, istnieją tapety dedykowane do łazienek - odporne na wilgoć, zmywalne, etc. Zresztą, jak zaraz zobaczycie na fotografiach, płytki i tapetę można z powodzeniem łączyć!

Mówię Wam zatem: nie lękajcie się. Strach zostawcie sobie na początek roku, kiedy będziecie rozliczać PIT.

A teraz śmiało, zakochujcie się! Zgadniecie, która tapeta to mój faworyt? (Uwaga, pytanie podchwytliwe!)

 

Zdjęcia: Luke Edward Hall

Zdjęcie: Justin Coit

Zdjęcie: Amy Bartlam; Projekt: Taylor Jacobson

Zdjęcie: Alison Yin

Zdjęcie: Brad Ziegler

Więcej zdjęć na moim blogu.

Przeczytaj również:

KOREK NA ŚCIANIE

HOLENDESKIE MIESZKANIE

 

Kasia Sojka - żona, matka, blogerka. Remonty to jej żywioł, DIY to jej hobby, wkrętarka to przedłużenie jej ręki. Zawsze rzuca się na głęboką wodę, próbując robić wszystko sama, od podstaw - skutki (raz lepsze, raz gorsze) opisuje na blogu piatypokoj.pl
Wczytywanie rekomendacji...