Taras od deski do deski

Taras od deski do deski
Drewniana uszlachetnia, za to kompozytowa jest nie do zdarcia. Jaką deskę tarasową wybrać? Na dobry początek podpowiadamy sześć aranżacyjnych inspiracji.
0
Taras od deski do deski

INSPIRACJA 1.

Jasne sosnowe deski to wybór w sam raz, gdy lubimy skandynawskie klimaty. Struktura pełna sęków bedzie naturalną ozdobą tarasu. Taka podłoga z czasem pokryje się szlachetną patyną, ale nie straci na uroku.  

Taras z drewnianą podłogą

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

INSPIRACJA 2.

Gotowe podesty można położyć błyskawicznie i bez pomocy specjalisty. Kładzione prostopadle do siebie stworzą efektowną mozaikę. Najlepiej wybrać takie z twardych gatunków drewna, jak krajowy dąb czy egzotyczny eukaliptus. 

Ławka na balkonie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

 

 

INSPIRACJA 3.

Egzotyczne drewno jest odporne na ścieranie i wilgoć, więc będzie idealne na taras z basenem czy jacuzzi. Takie w ciemnych odcieniach pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i stylowych tarasów. By zachowało jak najdłużej swoją urodę, trzeba je regularnie konserwować, najlepiej olejem, który ładnie podkreśla usłojenie.  

Taras z jacuzzi

 

Do tej aranżacji pasują:

 

     

 

INSPIRACJA 4.

Aby nadać deskom patyny, można je poddać specjalnym zabiegom postarzania poprzez szczotkowanie, barwienie bejcą i woskowanie. Alternatywą są gotowe deski kompozytowe, świetnie imitujące poszarzałe drewno. Ich zaletą jest nieporówananie wyższa od najtwardszego drewna odporność na grzyby, uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Ażurowy daszek na tarasie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

 

 

INSPIRACJA 5.

Biała posadzka na tym tarasie optycznie powiększa jego przestrzeń i nadaje aranżacji świeży nowoczesny wygląd. Kompozytowa deska może wygladać równie estetycznie jak lakierowane drewno. Za to będzie wymagała zdecydowanie mniej prac konserwacyjnych.  

Nowoczesny taras

 

Do tej aranżacji pasują:

 

 

 

INSPIRACJA 6.

Ryflowane czyli pokryte antypoślizgowym żłobieniem deski to gwarancja przede wszystkim bezpieczeństwa na balkonie czy tarasie. Ale trzeba przyznać, że tak wykończona prezentuje się całkiem efektownie. Drewniana jest ciepła w dotyku i nie nagrzewa się latem, za to kompozytowa bedzie łatwiejsza w utrzymaniu.  

Ryflowane deski na balkonie

 

Do tej aranżacji pasują:

 

  

 

 

 

Po wiecej naszych wpisów zapraszamy >>>> tutaj

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...