Taras w bieli

Taras w bieli
Biały kolor jest uniwersalny, optycznie powiększa, dodaje uroku… To świetny wybór nie tylko do wnętrz. Pięknie można nim zaaranżować również balkon lub taras.
0
Taras w bieli

BIESIADA NA BIAŁYM TLE

Zdaje się, że to kolor bielonej ceglanej elewacji podyktował wybór białych mebli na taras. Jakkolwiek było, wszystko tu ze sobą harmonizuje – proste minimalistyczne meble i nowoczesna lampa podłogowa z tworzywa. Dla delikatnego przełamania sterylności wystroju wprowadzono poduszki w błękitne pasy. Ale ogólne wrażenie i tak jest jedno – biel górą!

Stojąca lampa na tarasie

 

     

 

STERYLNA LOGGIA

Loggia na antresoli jest spójna z wystrojem mieszkania, czyli pełna bieli i lekkich ażurowych konstrukcji. Takie są meble i kratki w oknach. Nawiązują ewidentnie do barierki przy „pomoście” łączącym dwie części domu. Dzięki temu ma się wrażenie, że loggia to nie jakaś zewnętrzna przestrzeń, ale kolejny pokój.

Ogród na antresoli

 

    

 

PROWANSALSKA SIELANKA

Znakiem rozpoznawczym Prowansji jest zwiewna lawenda, ale równie często w aranżacjach mieszkań i tarasów pojawia się biel. To idealne tło dla ziół posadzonych w wiklinowych doniczkach, dla widocznych z oddali pól lawendy czy stylowych cynowych dodatków.

Balkon w prowansalskim stylu

 

   

 

PO SKANDYNAWSKU

Uniwersalność bieli docenia się niemal pod każdą szerokością geograficzną. Nie można zapomnieć o Skandynawii, która kocha ten kolor. Nieodzownym wyposażeniem tamtejszego balkonu czy tarasu są drewniane, koniecznie bielone meble w rustykalnym stylu. Składane są w dodatku praktyczne. 

Skandynawski taras

 

     

 

NADMORSKI KLIMAT

Wrażenia jak z wakacyjnego kurortu! Łatwo uzyskać taki efekt dzięki żaglom zacieniającym. To naprawdę praktyczny i efektowny dodatek. Jeśli jeszcze wybierzemy na taras krzesła z płóciennymi siedziskami, przeniesiemy się w klimaty hotelu z obszaru basenu Morza Śródziemnego. Już tęsknimy do wakacji… 

Żagle zacieniające

 

      

 

 MINIMALISTYCZNIE

Żadnych kolorów, żadnych wzorków czy ozdób. Taki jest minimalizm. I trzeba przyznać, że do twarzy mu w bieli. Prosta kanapa modułowa i nowoczesny salon pod chmurką jest gotowy do zażywania relaksu. Rozbielona jest też podłoga z desek kompozytowych. Choć biel tu nie rządzi w sposób absolutny, jest zdecydowanie motywem przewodnim aranżacji.

Nowoczesny taras

 

      

 

TARAS Z WERANDĄ

Z drewnem posadzki i cegłą otaczającego taras muru skontrastowano białą werandę. Jej konstrukcja ma wiele uroku, który biel dodatkowo podkreśla. Białe są też ramy okien i drzwi łączących ją z salonem. Dzięki temu została ładnie nakreślona strefa wypoczynkowa, do której bardzo dobrze pasują wiklinowe, oczywiście białe fotele. Jest stylowo i romantycznie. I można tu spędzać czas nawet podczas przelotnego deszczu. 

Taras z werandą

 

          

 

OGRÓD ZIMOWY

Jest do dyspozycji cały rok. Żeby było w nim przytulnie jak w salonie, krzesła ubrano w bawełniane sukienki. Białe, bo kolor ten jest uniwersalny i dodaje meblom lekkości. Poza tym pozostaje neutralnie w tle, dając pierwszeństwo innym elementom wystroju, np. wzorzystej posadzce. Białe dla spójności rolety na szklanym dachu zapewniają pożądany cień w słoneczne dni.

Przeszklona weranda

 

       

 

 

Przeczytaj także:

PO PROSTU BIEL

MIESZKANIE W BIELI

MIESZKANIE INSPIROWANE BIELĄ

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...