Trendy wnętrzarskie w roku 2014

Trendy wnętrzarskie w roku 2014
Trend to coś, co w tej chwili jest na rynku. Zjawisko ulotne, które pojawia się i znika. Dla mediów i marketingu trend to siła napędowa. Aby firmy wiedziały co mają wyprodukować, a projektanci jak projektować trzeba je wychwycić na długo przed tym, zanim pojawią się na rynku.
0
Trendy wnętrzarskie w roku 2014

Jak będą wyglądały towary konsumpcyjne jutra? Które produkty będą przez nas wybierane? Jakie kolory, kształty i materiały staną się popularne?

Odpowiedzi udzielają trendwatcherzy. Przewidują oni co będziemy lubić w najbliższych latach. Ich praca polega na obserwowaniu świata i wyciąganiu wniosków na temat tego jakie trendy w przemyśle i w życiu będą dominować. Za nieomylną w przewidywaniu trendów uważana jest Li Edelkoort. Sukces zawdzięcza sile intuicji i ogromnej czujności na wszelkie sygnały nadchodzących zmian.

O tym, jakie trendy w wyposażeniu wnętrz 2014 przewidzieli specjaliści, mogłam się dowiedzieć podczas największych światowych targów dóbr konsumenckich Ambiente we Frankfurcie. Podczas tej imprezy w temat trendów wprowadziła nas nasza rodzima poszukiwaczka trendów Zuzanna Skalska.

Światowe trendy 2014 określają cztery modele urządzania domu, jest w czym wybierać:


1. Stunning temper czyli oszałamiający temperament

Urządzaj dom z wyobraźnią, fantazją i szczyptą humoru. Ważne jest zaskoczenie, nieprzewidywalność, niekonwencjonalność. Stosuj kontrastowe zestawienia materiałów, na przykład plastik i dziergane dodatki. Modne są motywy kwiatowe i intensywne barwy. Ważną rolę odgrywa w tym trendzie nowoczesne wzornictwo i sztuka awangardowa. Kolory świeże, odważne i intensywne : mięta, róż, wiśnia, czerwień, fuksja , ciemny fiolet i jasny niebieski.

 

2. Subtle spirit - powiew subtelności

Postaw na spokój, dyskrecję, harmonię. Niech w twoim domu króluje wyrafinowana estetyka. Najważniejszy jest własny komfort, intymność i przyjazna atmosfera. Materiały mają być szlachetne, a kolory mocne - matowe złoto, fiolet, mszysta zieleń, bakłażan. Stosuj unikalne przedmioty, stylowe eksponaty najwyższej jakości z nutką orientu.

I tu znów łączymy przeciwności - dawne techniki z nowoczesnym materiałem, tradycyjne formy przybierają współczesne kształty.       

                                                                                   

3. Serene nature - spokojny charakter

Lubisz prostotę, beztroską dziewiczą magię, skromny szyk? Jeśli tak, wybierz kolory natury - odcienie, piasku, skał, skóry, brzoskwini, delikatne pastele. Użyj we wnętrzu naturalny kamień, drewno, zamsz, matowe szkło, szczotkowany metal. Płynnie połącz to co na zewnątrz z wnętrzem. Wnętrze ma być czyste, proste i tradycyjne, ale nie rustykalne. Więcej pastelowych inspiracji w harmonijnym spokojnym klimacie znajdziesz na klikinterior.

4.Striking mind - uderzenie w zmysły

Coś dla miłośników minimalizmu i mocnych kolorów. Dominują wyraziste formy, kontrasty. Kolory to czerń, biel, chrom, granat i żółć. Materiały - metal, szkło, drewno i plastik. Tym razem współgrają ze sobą różne tekstury - wysoki połysk z filcem, metal z drewnem. Gra światła podkreśla trójwymiarową grafikę. Priorytetem jest doskonała funkcjonalność.


Zdjęcia pochodzą z albumu: Ambiente. Trends 2014 oraz z bloga thisis-blog.blogspot.com
 

Na co dzień projektuje wnętrza i prowadzi kawiarnię. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, zgłębia tajniki natury koni i szuka inspiracji. Na blogu zbiera wnętrza, które ją zachwycają i te które sama tworzy. Tu też dzieli się informacjami zdobytymi podczas targów designu i warsztatów projektowych. Pisze o tym co może się przydać w urządzaniu domu ­ o trendach, kolorach i pięknych rzeczach.
Wczytywanie rekomendacji...