Tropikalny klimat we wnętrzu

Tropikalny klimat we wnętrzu
Motywy liści palmy, monstery, bananowca… Prosto z dżungli przywędrowały do mieszkań i bardzo nam się podobają. Zarówno w odcieniach głębokiej zieleni rodem z lasu równikowego, jak i w modnych wariacjach.
0
Tropikalny klimat we wnętrzu

KOLONIALNE INSPIRACJE

Wyrazisty wzór tapety narzucił wnętrzu styl. Choć deseń jest dosyć „casualowy”, bardzo dobrze eksponuje eleganckie kolonialne meble z ciemnego egzotycznego drewna i rafii. Etniczny dywan wcale nie koliduje z tropikalnym motywem na ścianie. Raczej dopełnia przytulnej swojskiej atmosfery wnętrza.

 Gabinet w kolonialnym stylu

 

 

     

 

 

PALMA NAD KUCHENNYM BLATEM

Tapeta w kuchni to nic nowego. Ale tapeta w taki odważny wzór, to co innego. Rysunek palm jest dominujący, ale nie przytłacza. Robi dobre tło dla trochę bezbarwnej zabudowy. Prace kuchenne od razu stają się przyjemniejsze. A do tego okleinie nie zagraża wilgoć, bo ścianę w najbardziej narażonym na nią miejscu pokryto taflą hartowanego szkła.

 Biała kuchnia z tapetą w palmy

 

 

     

 

 

TROPIKALNA SYPIALNIA

Jeśli ściana w liście bananowca lub monstery to dla Ciebie zbyt wiele, postaw na dodatki z nadrukami. Tutaj wybrano „tropikalną” pościel, ale równie dobrze mogła to być narzuta, zasłonka, czy kilka obrazków oprawionych w ładne ramki. Jeśli lubisz być na czasie, ograniczenie się do neutralnej bazy będzie najlepszym rozwiązaniem. Nowe trendy łatwo wprowadzisz w takich ruchomych elementach wystroju.

Garderoba za zasłoną 

 

 

     

 

 

PROSTO Z DŻUNGLI

Ta odważna aranżacja jest wprost zachwycająca! Ciemna kolorystyka sprzyja intymnemu klimatowi, ale została też umiejętnie zrównoważona. Olbrzymie lustro oparte o ścianę odbiera ścianie wykończonej tapetą ciężaru i optycznie powiększa przestrzeń. Do tego dobrano łóżko z jasnego drewna i lekkie wizualnie dodatki. Ponieważ tapeta znajduje się za łóżkiem, nie męczy wzroku i nie powinna się szybko znudzić. 

Tapeta w sypialni 

 

 

     

 

 

 BANANOWA NARZUTA

Tutaj podobnie jak w poprzednim wnętrzu skontrastowano ciemną tapetę drukowaną w liście bananowca z jasną narzutą. Jej bananowy kolor niezwykle ożywił wystrój i nadał mu nieformalny charakter. Pozostałe ściany i zasłony są białe, nie rywalizują z deseniem tapety. To ważne z dwóch powodów – dekoracja ściany jest w pełni wyeksponowana, a poza tym nie ma mowy o stylistycznym chaosie, który mogłyby wywołać kolorowe lub wzorzyste zasłony.

 Wzorzysta tapeta w sypialni

 

 

     

 

 

ŁAZIENKA NA RÓWNIKU

Zasłonkę prysznicową i roletę w tej łazience uszyto z tej samej tkaniny. Zdobi ją motyw palm w odcieniu świeżej zieleni, który odmienił charakter skromnego monochromatycznego wnętrza. Ale czy bawełniana tkanina może sprawdzić się przy wannie? Tak, jeśli od wewnątrz zawiesimy nieprzemakalną zasłonkę z PVC. Ta zewnętrza ma pełnić rolę wyłącznie dekoracyjną.

 Wzorzysta zasłona w łazience

 

 

      

 

 

 

Przeczytaj także TRENDY PROSTO Z DŻUNGLI

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...