Urządź łazienkę po skandynawsku!

Urządź łazienkę po skandynawsku!
Mieszkańcy Północy gustują w prostocie. To przekłada się na wygląd ich wnętrz, które ujmują niesamowitą przytulnością i całkowitym brakiem sztampy. Zobacz, co powinno się znaleźć w łazience, by zyskała skandynawski klimat.
0
Urządź łazienkę po skandynawsku!

PRAWIE JAK W POKOJU

Dywaniki, ozdobne kosze, kanwa na ścianie… Skandynawowie wiedzą, jak zbudować w łazience salonowy klimat. Nie stresują się, że chodniczek się zachlapie, a obrazek trochę się pomarszczy od wilgoci. Nie patrzą na mały wazonik z kwiatkami ustawiony na umywalce jako zbędny bibelot. To wyraz ich poczucia estetyki i cieszenia się z drobiazgów, zwłaszcza takich prosto z natury. 

Łazienka z oknem

 

   

 

SZAFKA Z CHARAKTEREM

Nie ma jednego stylu skandynawskiego. Dlatego tak bardzo go kochamy. Czasem daje on wyraz tęsknoty za rustykalną prostotą. Tak jak we wnętrzu poniżej, gdzie szafka pod umywalkę ma front przypominający odrzwi od szopy. Pomalowana na biało zgrała się z wykończeniem ścian i wiszącym schowkiem z lustrem. Taki kolorystyczny wspólny mianownik to gwarancja sukcesu nawet najbardziej zwariowanego miksu elementów.

Łazienka z rustykalną szafką

 

           

 

WZORZYSTA ZASŁONKA

To najprostszy sposób na ożywienie monochromatycznej łazienki. Skandynawskie wnętrza lubią geometryczne wzory. Albo arabeski nawiązujące do marokańskiego klimatu. To już kwestia gustu. Jak widać na przykładzie tej łazienki, zasłonkę warto zawiesić przy wannie. To na pewno będzie ładniejsze i bardziej „skandynawskie” rozwiązanie niż nudne szklane parawany nawannowe. 

Łazienka z wzorzystą zasłonką

 

   

 

Z DREWNEM CIEPLEJ

Wszystko, co naturalne, nadaje się do łazienki skandynawskiej. Kamień, bawełniane tkaniny czy lny, a nade wszystko – drewno. Tutaj wykonano z niego blat i półkę pod nim, która jest dodatkową powierzchnią do przechowywania. Z drewna jest też trójwymiarowa rama lustra, służąca dodatkowo za półeczkę na drobiazgi. Dzięki tym kilku elementom wnętrze całe w białych kafelkach nabrało przytulności. Czarne i szare akcenty to fajne urozmaicenie.

Drewniany blat w łazience

 

   

 

CZYSTA BIEL

Biała ściany, szafki, blaty… Monochromatyczna łazienka jest bardzo charakterystyczna dla stylu Północy. Tutaj w wydaniu minimalistycznym, ale jednak ze szlachetnym marmurem w postaci blatów. Kamień uszlachetnia i dodaje elegancji. Takie wnętrze nigdy się nie zestarzeje – w tym tkwi moc tej aranżacji. A zmian można dokonywać za pomocą dodatków. Choć jest ich niewiele, rzucają się w oczy na białym tle.

Biała łazienka

 

     

 

 

CHROMOWANE ELEMENTY

Nie tylko armatura, ale też rury i grzejniki są w skandynawskich łazienkach chromowane. Dzięki temu nie wydają się już być elementami technicznymi, ale funkcjonują jako część tkanki dekoracyjnej wnętrza. Grzejniki mają ładne kształty o zaokrąglonych liniach, takie trochę retro. Są naprawdę urocze. Jeśli chodzi o wykończenie ścian, to nawet z najprostszych kafelków właściciele skandynawskich łazienek potrafią zrobić coś efektownego. Szare dołem, białe górą – i od razu zrobiło się ciekawiej! 

Biało-szara łazienka

 

        

 

STYLOWA CEGIEŁKA

Prostokątne nieduże kafelki nazywane subway, bo najczęściej spotyka się je na stacjach metra, w skandynawskich łazienkach są układane w stylową cegiełkę. Lekkie przesunięcie płytek względem siebie wystarcza, by uzyskać ciekawą strukturę na ścianie. Taka cegiełka ładnie komponuje się z innymi mozaikami czy wzorami, bo jest bardzo neutralna. Do tego wnętrza przyniesiono też kilka elementów z pokoju dziennego. Ramka ze zdjęciem i roślina w doniczce nadały łazience indywidualizmu i miłego klimatu.  

Łazienka z płytkami subway i szarą mozaiką

 

    

 

 

Odwiedź naszą sekcję STYL SKANDYNAWSKI

Przeczytaj także:

SPOSOBY NA MAŁĄ ŁAZIENKĘ

STYL SKANDYNAWSKI

SKANDYNAWSKA PRZYTULNOŚĆ

SKANDYNAWSKI DOM Z PATIO

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...