zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Ustawianie zamiast wieszania

Ustawianie zamiast wieszania
Są różne sposoby na eksponowanie naszej domowej kolekcji sztuki, do tworzenia której nieustannie zachęcam, bo wiecie, dom bez obrazów słabo wygląda… Tym razem proponuję ustawianie zamiast wieszania.
0
Ustawianie zamiast wieszania

źródło: apartmenttherapy.com

O co chodzi? Mowa o wąskich półeczkach/listwach, które mocujemy na ścianie, a na nich po prostu ustawiamy oprawione prace. Półki można rozmieścić w przeróżnych konfiguracjach – długą pojedynczą lub kilka na wysokości całej ściany – zależy w jakim formacie mamy prace, które chcemy na nich ustawić.

źródło: annikavonholdt.com

Gotowe półki można kupić np. w znanym sklepie na I lub po prostu zamówić u stolarza. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość prostych zmian ekspozycji – przestawianie obrazków to już czysta zabawa. Poza tym takie miejsce można wykorzystać dodatkowo do ekspozycji jakiś drobnych pamiątek.

źródło: manditremayne.blogspot.com

Oprawione prace możemy ustawiać równo obok siebie, dopasowane ramą, rozmiarem; stworzymy wrażenie artystycznego nieładu, gdy obrazy będą zachodzić na siebie – pole do popisu jest tu duże.

źródło: coffeestainedcashmere.tumblr.com

Na półkach najlepiej będzie prezentować się kolekcja grafiki lub fotografii, ale oczywiście obrazy na płótnie też mogą znaleźć tam swoje miejsce.

źródło: www.buzzfeed.com

Zapraszam także na mój blog SZTUKA NIE GRYZIE, gdzie znajdziesz więcej na tema sztuki w domu.

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...