zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

W stylu modern classic

W stylu modern classic
Monique i Régis urządzili dla siebie i swojego syna spektakularny apartament w XIX-wiecznej kamienicy w centrum Strasburga. Dzięki współpracy z młodymi kreatywnymi architektami w niebanalny sposób połączyli nowe ze starym.
0
W stylu modern classic

Nad eleganckim kamiennym portalem kominka w jadalni spodziewalibyśmy się raczej klasycznego malowidła lub rodowego portretu. Ale właściciele podeszli do sprawy z poczuciem humoru i zawiesili na ścianie barwną fotografię z serii „Totems”, której autorem jest francuski fotograf Alain Delorme.

 

 

Pałacowe sztukaterie ekstrawagancko prezentują się w zestawieniu z klasykiem designu – modernistyczną sofą LC2 projektu Le Corbusiera i współczesną artystyczną fotografią. Tego typu dzieła sztuki pojawiają się w całym mieszkaniu, nadając mu spójny styl.

 

 

Gdy Monique i Régis kupili ten apartament, był on podzielony na ciasne, niefunkcjonalne pomieszczenia, w dodatku w każdym była inna podłoga. Architekci otworzyli przestrzeń i postanowili położyć wszędzie piękny parkiet we francuską jodełkę. Oryginalnym pomysłem było wydzielenie dodatkowej strefy wypoczynkowej w salonie za pomocą podestu.

 

 

Podest ten jest w całości wyłożony mieniącą się na perłowo mozaiką. Meblem wypoczynkowym w tej strefie jest inna ikona światowego wzornictwa – leżanka Barcelona Miesa van der Rohe. Obok wieży z książek znajduje się wejście do domowego biura.

 

 

Przy kominku w salonie zastosowano podobny jak w jadalni zabieg. Efektowna fotografia zawieszona nad portalem współgra z nim kolorystycznie, ale kontrastuje stylistycznie. Wzorzysty dywan o nieregularnym kształcie ożywia wystrój swymi kolorami.

 

 

Właściciele chcieli, żeby kuchnia znajdowała się w centrum mieszkania, co nastręczało pewnych problemów technicznych. Jednak dzięki profesjonalnemu projektowi biura architektonicznego udało się zrealizować ten pomysł. Z minimalistyczną zabudową o gładkich frontach sąsiaduje nowoczesna, ale utrzymana w klasycznej czarno-białej kolorystyce jadalnia.

 

 

 W pokoju syna prostota idzie w parze z malarskim wyczuciem. Grafiki na ścianie i deseń na narzucie tworzą harmonijną całość.

 

 

By stylowa lamperia mogła grać pierwsze skrzypce, do sypialni wybrano proste tapicerowane łóżko i nowoczesne podłogowe lampy. Piękne zasłony z marszczeniem zostały dobrane idealnie pod kolor kasetonów. Z kolei pomalowane na mocny róż wnętrze kominka i stylizowane fotografie na ścianach przełamują powagę wnętrza.

 

 

Nowoczesne łóżko i wolno stojąca półka na książki kontra zjawiskowe sztukaterie na suficie – to przepis Monique i Régisa na niebanalne wnętrze w stylu modern classic. W szarościach nie mniej eleganckie niż w czerni.

 

 

Źródło: Petits Papiers (http://petitpapier.typepad.com)

Zdjęcia: Anne-Claire Rohé (www.anneclairerohe.com)

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...