Wielkanocne dekorowanie

Wielkanocne dekorowanie
Jeszcze do niedawna Wielkanoc była traktowana po macoszemu. Żonkile, kolorowe pisanki i mazurek były jedyną dekoracją Wielkanocnego stołu.
0
Wielkanocne dekorowanie

Nie z każdej mody się cieszę, która przychodzi do nas z zachodu. Nie przepadam za Walentynkami czy Halloween. Jestem jednak szczęśliwa, że podążając za trendami, zaczynamy przykładać równie wiele uwagi do dekoracji stołu podczas Wielkanocy.

Oferty sklepów przepełnione artykułami do stworzenia przeróżnych, bardzo gustownych aranżacji. Podstawą stylizacji mogą być pastele, lub nawet bardziej zdecydowane kolory. Łączmy wzory geometryczne, nowoczesne, z kobiecymi, florystycznymi akcentami. W ten sposób uzyskamy wyjątkowe, spersonalizowane dekoracje podczas świątecznych przyjęć. Na moim stole z pewnością nie zabraknie świeżych kwiatów, zabawnych figurek zajączków czy króliczków oraz pisanek w formie bombek, które skradły moje serce.

Pierwsza moja propozycja jest dość kontrowersyjna. Podstawą są ciemne kolory i nietypowe połączenie wzorów. Na nowoczesnym, geometrycznym obrusie ustawiłam kwiecistą zastawę. Na talerzu zasiadł złoty zając, który pełni funkcję wazonika na jeden z symboli Wielkiejnocy, bazie kotki.

Na Wielkanocnym sole nie może zabraknąć koszyczka z pisankami i baranka.

Pomysłów na dekorację pisanek jest bardzo wiele. Jajka możemy pomalować metalicznymi farbami, brokatem czy bardziej subtelnie, obkleić koronką czy piórkami.

Więcej zdjęć i pomysłów na moim blogu Interiorsdesignblog.com. Zapraszam!

 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...