zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Wnętrze oświetlone reflektorami

Wnętrze oświetlone reflektorami
Kiedyś traktowane po macoszemu jako oświetlenie typowo techniczne, dziś nabierają ładnych kształtów. Designerskie reflektory są prawdziwą ozdobą wnętrza. I to nie tylko stref roboczych, ale także salonów.
0
Wnętrze oświetlone reflektorami

NAD BLATEM ROBOCZYM

Gdzie jak gdzie, ale w kuchni dobre robocze światło to podstawa. Reflektorki można wykorzystać jako oświetlenie punktowe, montując je do półki nad blatem, jeśli akurat nie mamy w kuchni wiszących szafek. Albo wykorzystać w charakterze opraw sufitowych. Tak zrobiono w aranżacji tej kuchni na poddaszu, przy czym reflektory zamocowano do belek konstrukcyjnych. Pełnią w tym wnętrzu podwójną rolę – oświetlenia ogólnego i funkcyjnego. 

Kuchnia pod skosem

 

NA SZYNACH

W grupie jest moc. Projekt oświetlenia w tym salonie jest bardzo przemyślany. W rozmieszczonych na planie prostokąta szynach zainstalowano reflektory, które są regulowane. Dzięki temu można strumień światła skierować na regały i front zabudowy, co ułatwia przeszukiwanie zawartości półek. Poza tym wnętrze jest oświetlone dużo bardziej równomiernie, niż w przypadku, gdy użyto by pojedynczej lampy wiszącej czy plafonu.

Zabudowa z przesuwanymi drzwiami

 

PRZY LUSTRZE ŁAZIENKOWYM

Przyzwyczailiśmy się do kinkietów przy łazienkowym lustrze. Ale reflektorki to równie ciekawa, i co najważniejsze – efektywna alternatywa. Można je montować nie tylko do ściany, ale też do… sufitu. W tej aranżacji ultranowoczesne formy opraw wyglądają po prostu świetnie. Nie trzeba już żadnych ozdób. Warto tylko pamiętać, żeby lustro oświetlić bardziej po bokach, niż z góry. Wtedy unikniemy utrudniających precyzyjne zabiegi cieni. 

 Industrialne lustro w łazience

 

DOBRY WYBÓR

     

 

     

  

DESIGNERSKIE MODELE

Ustawione w różnych kierunkach reflektorki równomiernie oświetlają ten przedpokój. Gdyby skierować je na jedną ścianę, rzucane światło optycznie poszerzyłoby wnętrze. Uwagę w aranżacji poniżej zwraca harmonijny układ opraw, który porządkuje przestrzeń. Efektowny jest też kontrast między nimi a białą boazerią na ścianach i suficie, a także designerska forma, która dekoruje ascetyczne wnętrze. Przy większej ilości reflektorów warto pomyśleć o strefowej instalacji, dzięki której odrębnymi włącznikami zapalimy tylko część z nich. 

Boazeria w przedpokoju

 

OŚWIETLENIE W STYLU WNĘTRZA 

Reflektory są bardzo wdzięcznym dodatkiem do wnętrz w stylu industrialnym. Świetnie widać to na przykładzie sypialni ze zdjęcia. Metalowa rama baldachimu łóżka i konstrukcja garderoby są spójne kolorystycznie i stylistycznie z reflektorami umieszczonymi w szynach. Jak widać, taki rodzaj oświetlenia można łatwo zestawiać z innymi oprawami. Tu użyto miedzianych obłych lamp o biżuteryjnym charakterze, które rozświetlają poważny męski wystrój.

Otwarta garderoba

 

JASNE STREFY

W otwartej przestrzeni nowoczesnych domów reflektory są wykorzystywane bardzo często i to w różnych strefach. Zwróćmy uwagę, jak oświetlono nimi regały w salonie widocznym na dalszym planie. Oprawy montowane są pojedynczo do platformy antresoli. Takiego punktowego światła można użyć do oświetlenia obrazu czy dekoracyjnego przedmiotu, by je wyeksponować w przestrzeni. Warto też reflektorek lub dwa umieścić przy telewizorze i skierować światło na ścianę. Powstała poświata zniweluje kontrast między ciemną ścianą a jasnym monitorem podczas wieczornego oglądania telewizji.  

Regał w roli ściany

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

     

 

 

Przeczytaj także:

REFLEKTORY NA SZYNIE

REFLEKTORY WPUSZCZANE W SUFIT

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...