otrzymasz rabat
zapisz się*
Schowaj
* Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
Promocja ważna do
zapisz się do newslettera, otrzymasz rabat
zapisz się
.

Wnętrze oświetlone reflektorami

Wnętrze oświetlone reflektorami
Kiedyś traktowane po macoszemu jako oświetlenie typowo techniczne, dziś nabierają ładnych kształtów. Designerskie reflektory są prawdziwą ozdobą wnętrza. I to nie tylko stref roboczych, ale także salonów.
0
Wnętrze oświetlone reflektorami

NAD BLATEM ROBOCZYM

Gdzie jak gdzie, ale w kuchni dobre robocze światło to podstawa. Reflektorki można wykorzystać jako oświetlenie punktowe, montując je do półki nad blatem, jeśli akurat nie mamy w kuchni wiszących szafek. Albo wykorzystać w charakterze opraw sufitowych. Tak zrobiono w aranżacji tej kuchni na poddaszu, przy czym reflektory zamocowano do belek konstrukcyjnych. Pełnią w tym wnętrzu podwójną rolę – oświetlenia ogólnego i funkcyjnego. 

Kuchnia pod skosem

 

NA SZYNACH

W grupie jest moc. Projekt oświetlenia w tym salonie jest bardzo przemyślany. W rozmieszczonych na planie prostokąta szynach zainstalowano reflektory, które są regulowane. Dzięki temu można strumień światła skierować na regały i front zabudowy, co ułatwia przeszukiwanie zawartości półek. Poza tym wnętrze jest oświetlone dużo bardziej równomiernie, niż w przypadku, gdy użyto by pojedynczej lampy wiszącej czy plafonu.

Zabudowa z przesuwanymi drzwiami

 

PRZY LUSTRZE ŁAZIENKOWYM

Przyzwyczailiśmy się do kinkietów przy łazienkowym lustrze. Ale reflektorki to równie ciekawa, i co najważniejsze – efektywna alternatywa. Można je montować nie tylko do ściany, ale też do… sufitu. W tej aranżacji ultranowoczesne formy opraw wyglądają po prostu świetnie. Nie trzeba już żadnych ozdób. Warto tylko pamiętać, żeby lustro oświetlić bardziej po bokach, niż z góry. Wtedy unikniemy utrudniających precyzyjne zabiegi cieni. 

 Industrialne lustro w łazience

 

DOBRY WYBÓR

     

 

     

  

DESIGNERSKIE MODELE

Ustawione w różnych kierunkach reflektorki równomiernie oświetlają ten przedpokój. Gdyby skierować je na jedną ścianę, rzucane światło optycznie poszerzyłoby wnętrze. Uwagę w aranżacji poniżej zwraca harmonijny układ opraw, który porządkuje przestrzeń. Efektowny jest też kontrast między nimi a białą boazerią na ścianach i suficie, a także designerska forma, która dekoruje ascetyczne wnętrze. Przy większej ilości reflektorów warto pomyśleć o strefowej instalacji, dzięki której odrębnymi włącznikami zapalimy tylko część z nich. 

Boazeria w przedpokoju

 

OŚWIETLENIE W STYLU WNĘTRZA 

Reflektory są bardzo wdzięcznym dodatkiem do wnętrz w stylu industrialnym. Świetnie widać to na przykładzie sypialni ze zdjęcia. Metalowa rama baldachimu łóżka i konstrukcja garderoby są spójne kolorystycznie i stylistycznie z reflektorami umieszczonymi w szynach. Jak widać, taki rodzaj oświetlenia można łatwo zestawiać z innymi oprawami. Tu użyto miedzianych obłych lamp o biżuteryjnym charakterze, które rozświetlają poważny męski wystrój.

Otwarta garderoba

 

JASNE STREFY

W otwartej przestrzeni nowoczesnych domów reflektory są wykorzystywane bardzo często i to w różnych strefach. Zwróćmy uwagę, jak oświetlono nimi regały w salonie widocznym na dalszym planie. Oprawy montowane są pojedynczo do platformy antresoli. Takiego punktowego światła można użyć do oświetlenia obrazu czy dekoracyjnego przedmiotu, by je wyeksponować w przestrzeni. Warto też reflektorek lub dwa umieścić przy telewizorze i skierować światło na ścianę. Powstała poświata zniweluje kontrast między ciemną ścianą a jasnym monitorem podczas wieczornego oglądania telewizji.  

Regał w roli ściany

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

     

 

 

Przeczytaj także:

REFLEKTORY NA SZYNIE

REFLEKTORY WPUSZCZANE W SUFIT

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...