Wygodny salon

Wygodny salon
Kojarzy się głównie z miękką rozłożystą sofą. I słusznie! Ale poczucie komfortu w pokoju wypoczynkowym można osiągnąć też na inne sposoby. Podpowiadamy kilka z nich.
0
Wygodny salon

DUŻO ŚWIATŁA DZIENNEGO

Mroczny salon będzie sprzyjał raczej depresji niż wypoczynkowi. Tym bardziej, że w naszym kraju przez większość roku panuje deficyt promieni słonecznych. Dlatego jeśli szukasz lokum, wybierz takie z dużymi oknami. Jeśli budujesz dom, pomyśl o świetliku w suficie – zyskasz możliwość oglądania nocą rozgwieżdżonego nieba. A jeśli nie masz żadnej z tych możliwości, maksymalnie odsłoń okna w mieszkaniu.  

Dwie sofy w salonie

 

      

 

PRZESZKLONA ŚCIANA

Kolejna opcja z dużą dawką dziennego światła. Też nie dla każdego możliwa, ale jakże inspirująca. Przeszklona ściana dzieli salon od patio. Uzyskano w ten sposób aż trzy korzyści – do środka wpada maksymalnie dużo słońca, salon wydaje się większy, bo jest otwarty na ogród i wreszcie domownicy mają wspaniały widok na zieleń.

Salon ze szklaną ścianą

 

        

 

MIĘKKA PODŁOGA

Tkaniny przyczyniają się do wygody i przytulności wnętrza. Również te pod stopami. Dywany i wykładziny są wprawdzie zmorą dla alergików, ale jeśli do nich nie należysz, zrób sobie miękką podłogę! W tym salonie jest opcja z jednym i drugim, czyli z wykładziną na całej powierzchni i dywanem przy kanapie. Stonowana kolorystyka też sprzyja odprężeniu.

 

Pikowana sofa

 

      

 

ŚCIANY W KOLORZE

Chłodne stonowane kolory sprawiają, że odpoczywamy. Mocna czerwień czy róż nie wchodzą w grę, jeśli chcemy wyciszyć zmysły. Polecamy raczej zgaszone zielenie, błękity albo neutralną biel. Te kolory lubią kontrastowe połączenia, ale te muszą być też spokojne. Beż, głęboki brąz, pastelowy róż czy pudrowy żółty będą idealnym dopełnieniem zestawienia.

Salon z wzorzystą posadzką z kafli

 

      

 

ŻYWA ZIELEŃ

Potrzeba kontaktu z naturą przejawia się w tym, że hodujemy rośliny w domu i na balkonie. Nawet jedna duża doniczka z kwiatem albo kilka mniejszych w ciekawym skupisku diametralnie odmieni charakter pokoju dziennego. Z miejsca poczujesz przytulny domowy klimat i ciepło. Rośliny zdecydowanie wydzielają pozytywne fluidy. 

Kanapa vintage

 

      

 

CENTRALNY PUNKT

Gdy dużo się dzieje naokoło, czujemy się rozproszeni i nie potrafimy zrelaksować. Dlatego przyda się jakiś jeden punkt przykuwający uwagę w salonie. W tym wnętrzu jest to współczesny obraz nad kanapą. Otoczenie jest stonowane i pomaga zebrać myśli albo oderwać je od zawodowych spraw po całym dniu pracy. A malowidło wisi za plecami, więc też nie jest cały czas na widoku. Inne opcje? Kominek, wyeksponowany widok za oknem, ściana zieleni…

Salon z szarą kanapą

 

      

 

WYGODNA KANAPA

I doszliśmy do tego najbardziej oczywistego czynnika wygody salonu. Kanapa to podstawa. Może być pikowana, ze skóry, z tkaniny, klasyczna lub nowoczesna. Każdy ma inne wyobrażenie na temat jej komfortu. Nam się bardzo podoba model ze zdjęcia. Pękate moduły aż proszę, żeby się w nich zanurzyć. Wykończone welurową skórą ujmują swoją miękkością nawet na odległość. I jeszcze ten kolor. Sama przytulność!

Nowoczesny salon z eklektyczną galerią ścienną

 

               

 

DREWNO I HAMAKI

A oto prawdziwy hit. Zachwycił nas pomysł zastąpienia kanapy i foteli hamakami mocowanymi „u powały”. Kto nie chciałby tak sobie pobujać? Warto zwrócić uwagę również na okoliczności przyrody, czyli otoczenie. Od podłogi aż po sufit wnętrze wypełnia drewno. A ten materiał zbiera pod względem wysyłania dobrej energii najwyższe noty. Więc jeśli masz ochotę na sto procent relaksu, to rozwiązanie jest dla ciebie!

Pokój wypoczynkowy 

 

           

 

 

Odwiedź naszą sekcję JAK URZĄDZIĆ I UMEBLOWAĆ SALON?

Przeczytaj także:

ZIELONA KANAPA W SALONIE

PERSKI DYWAN W NOWOCZESNYM SALONIE

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...