Wymarzona podłoga do przedpokoju

Wymarzona podłoga do przedpokoju
Praktyczna i efektowna. Taką posadzkę chciałby mieć każdy. Zwłaszcza w przedpokoju, który jest szczególnie narażony na duży ruch i kontakt z zabrudzeniami. Płytki to najlepsze rozwiązanie. Ale płytki płytkom nierówne. Zobacz najciekawsze wzory i faktury!
0
Wymarzona podłoga do przedpokoju

CZARNO-BIAŁA KLASYKA

Białe kafle z czarnymi insertami to prawdziwa klasyka gatunku. Nie zestarzeją się nawet przez sto lat! Warto w taką posadzkę zainwestować, bo w dodatku pasuje do wnętrz w różnych stylach. Tutaj mamy wcielenie skandynawskie. Prostota form i monochromatyczne wyposażenie kierują uwagę właśnie na podłogę. Zauważcie, że wzór ma czarne obramowanie, dzięki czemu całość przypomina idealnie dopasowany, docięty na wymiar dywan.

Przedpokój z klasyczną podłogą

 

STARA DOBRA TERAKOTA

Kojarzy się z wakacjami w Prowansji lub Toskanii. Kafle wypalane z gliny mają ciepłą naturalną kolorystykę i są wytrzymałe, choć mniej niż gres. Mogą mieć różne odcienie i nawet można się pokusić, jak w tej aranżacji, o zestawienie dwóch lub kilku odmiennych partii płytek. W domach na Południu taka posadzka często występuje w całym domu, ale w naszych realiach można ją ciekawie połączyć z drewnem podłogi w salonie czy innych pokojach.

Fotel w przedpokoju

 

MAROKAŃSKI WZÓR

Cementowe, często ręcznie robione kafle szturmem zdobywają nasze wnętrza. I nic dziwnego, bo ich uroku nic nie zastąpi. W starych kamienicach można niekiedy odkryć oryginalną posadzkę. Jeśli tylko jest w dobrym stanie, nie wyrzucajcie jej. To byłaby profanacja! Takie płytki, współcześnie produkowane sporo kosztują, ale warto na nie wydać. Oszczędności poszukajcie przy wyborze wyposażenia, które przy takiej podłodze będzie naprawdę mało istotne.

Przedpokój z cementowymi kaflami

 

DOBRY WYBÓR 

 

     

 

    

 

MODNE HEKSAGONY

Posadzka z sześciokątnych kafli to nie nowość, ale wraca w wielkim stylu. I dużej różnorodności, bo oprócz płytek jednokolorowych, są też wzorzyste, np. w arabeski, kratę, pasy czy figury geometryczne. Więc nie jest trudno dopasować je do stylu wnętrza. Modne są też patchworki, czyli połączenie różnych wzorów na jednej powierzchni. Takie rozwiązanie wprowadza do wnętrza efekt i dynamikę. I trzeba przyznać – na przykładzie przedpokoju poniżej – że naprawdę dobrze to wygląda.

Heksagonalne kafle w przedpokoju

 

CZARNA PODŁOGA

To, że czarny pomniejsza, to mit! Trzeba tylko umiejętnie nim operować. W tym przedpokoju zastosowano ją bezbłędnie. Czerń zestawiona z bielą ścian, drzwi i zabudowy poprawiła proporcje wnętrza i nadała mu czytelny nowoczesny charakter. Poza tym taka podłoga jest praktyczna, zwłaszcza gdy ma się czworonoga, który lubi spacery po kałużach. Minimalistyczne wyposażenie dopełnia wrażenia harmonii i czystej przestrzeni.

Czarno-biały przedpokój

 

KOSTKA 10X10 CM

Kafelki w formacie 10x10 cm zwykle pojawiają się na ścianie, ale nam spodobała się podłoga z takiej szarej kostki. Jest na tyle neutralna, że można na niej położyć chodnik. Tutaj użyto białego, żeby nie odciągać uwagi od tych ciekawych płytek. Są dosyć surowe na pierwszy rzut oka i bardziej może kojarzą się z loftem, ale w skandynawskim wnętrzu odnalazły się wyśmienicie. Wystarczył miętowy kolor ścian, by wnętrzu nadać przytulny klimat.

Przedpokój z kącikiem do pracy

 

NEUTRALNY BEŻOWY GRES

Oto rozwiązanie, które sprawdzi się zawsze i wszędzie i chyba nie ma osoby, której by się nie spodobało. Neutralny gres o matowej powierzchni jest praktyczny i wszystko przetrzyma. Natężona komunikacja mu niestraszna. Świetnie wpisał się w stylistykę tego nowoczesnego przedpokoju z drewnianymi drzwiami szafy i konstrukcją ławki, a także z industrialnym akcentem w postaci dwuskrzydłowych drzwi w czarnej metalowej ramie.

Przedpokój z ławką

 

ELEGANCKA MOZAIKA

Taki wzór posadzki wnosi do wnętrza poczucie luksusu i dobrego smaku. Na ścianach zastosowano sztukaterie i eleganckie kolory, ale abstrakcyjne malowidło jest na wskroś współczesne. To pokazuje, że taka klasyczna mozaika może być podstawą eklektycznego wystroju i nie straci nic ze swej szlachetności. Takie nieoczywiste aranżacje są niepowtarzalne i zdecydowanie warto zdobyć się na odrobinę odwagi. Dla lepszego wyeksponowania wzoru polecamy „bordiurę” z jednokolorowej mozaiki.

Przedpokój z abstrakcyjnym obrazem

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

     

 

 

Odwiedź naszą sekcję poradnikową GRES I TERAKOTA NA PODŁOGĘ

Przeczytaj także PŁYTKI PODŁOGOWE, KTÓRE KOCHAM

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...