Wysoki połysk we wnętrzu

Wysoki połysk we wnętrzu
Jednym z moich pierwszych nabytków do nowego mieszkania, kupionym jeszcze przed przeprowadzką, była biblioteczka na wysoki połysk, wypatrzona w krakowskim komisie meblowym przy Al. Powstania Warszawskiego.
0
Wysoki połysk we wnętrzu

Mieszkańcy Krakowa na pewno doskonale go kojarzą – do wstąpienia do komisu zachęca pluszowy miś, machający do przechodniów z dziecięcego rowerka. Za mebel w idealnym stanie zapłaciłam całe 23 złote – więcej kosztował mnie jego transport. Po przeprowadzce meblościanka zajęła centralne miejsce w części dziennej mojego mieszkania, pięknie prezentując się na tle białych cegieł.
Meble kojarzące się do niedawna z nieciekawymi czasami i przytłaczającym wystrojem „z przydziału” świetnie sprawdzają się jako elementy współczesnych wnętrz. Oczywiście meblościanka meblościance nierówna – ogromne, ciemne regały, zajmujące ściany małych mieszkanek od podłogi aż po sufit, znacznie lepiej wyglądać będą w przestronnym pomieszczeniu, natomiast lekka, zgrabna komoda na charakterystycznych, ukośnych nóżkach to odpowiedni element niewielkiej przestrzeni – wszak nie od dziś wiadomo, że nóżki to jeden z trików optycznie ją powiększających. Charakterystyczny fornir mebli na wysoki połysk skutecznie przyciąga uwagę, dlatego tak dobrze wyglądają we wnetrzach o minimalistycznym wystroju. Do wyboru do koloru - można swobodnie przebierać w rozmiarach, kolorach, a nawet kształtach nóżek.


Jak zdobyc upragniony mebel na wysoki połysk? Na szczęście nadal jest to stosunkowo łatwe, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Serwisy z ogłoszeniami drobnymi pełne są ofert, w których biblioteczkę, szafę czy kanapę właściciel odda za kilkadziesiąt złotych lub nierzadko, chcąc pozbyć się niechcianych gratów, za darmo. W większych serwisach aukcyjnych ceny podobnych mebli są kilkukrotnie większe, ale wieczór spędzony na sumiennym przeglądaniu wszystkich ofert powinien się opłacić. Warto jednak się pospieszyć, bo ceny mebli na wysoki połysk w ostatnich miesiącach szybują w górę, być może zatem inwestycja w niepozorny regał po babci za kilka lat okaże się wyjątkowo trafiona.

Zapraszam na WYSOKI POŁYSK.
 

Prowadzi facebookowy Wysoki Połysk, na którym prezentuje design po przejściach i podpowiada, gdzie go szukać. Prywatnie projektant graficzny z własnym studiem Obszar Roboczy
Wczytywanie rekomendacji...