Wzorowa tapeta

Wzorowa tapeta
Niezawodna, jeśli chodzi o budowanie stylu wnętrza. W klasyczną kratę, pałacowe damaski albo zadrukowana jak gazeta... Prezentujemy dziesięć najciekawszych motywów na tapecie.
0
Wzorowa tapeta

1. Pnie i pędy

Ściana lasu daje poczucie przestrzeni i kontaktu z naturą. Motyw brzozowych pni albo wiotkich gałązek świetnie wygląda w czarno-białej wersji. Miłośnikom realistycznych obrazów polecamy fototapetę w kolorze.  

Lustro w sypialni

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA 2683-41
2. TAPETA BRZOZA
3. TAPETA PERŁA

 

2. Pałacowe damaski

Eleganckie palmety zdecydowanie uszlachetniają wnętrze. A przedstawione na połyskującym złotem lub srebrem tle nadają mu charakter glamour, czyli współczesnego pałacu. Świetne nie tylko do klasycznych, ale też nowoczesnych wnętrz. 

Sypialnia w stylu glamour

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA BAROK
2. TAPETA BELMONT
3. TAPETA OLIMPIA

 

3. Figury geometryczne i zygzaki

Pokojowa geometria ma dużą siłę oddziaływania. Może powiększyć lub pomniejszyć optycznie przestrzeń, więc warto ostrożnie dobierać wzór do metrażu. W tej aranżacji zestawiono dwa różne motywy w przenikających się pomieszczeniach - świetny pomysł, pod warunkiem zachowania spójności kolorystycznej. 

Gabinet w duńskim stylu

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA MICHALS
2. TAPETA RUBIN
3. TAPETA GEOMETRICA

 

4. Kwiaty nie tylko polskie

Motyw chyba najpopularniejszy, jeśli chodzi o dzieje stosowania we wnętrzach. Ale kwiaty kwiatom nierówne - wybierać można spośród romantycznych rzucików, retro pnączy albo zgeometryzowanych roślinnych wzorów. Szczelnie otulone taką tapetą wnętrze wygląda naprawdę przytulnie. 

Sztukaterie w przedpokoju

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA FLORENTINE
2. TAPETA FLORENTINE
3. TAPETA FLEURIE

 

5. Kraty, kratki, krateczki...

Tattersall, Vichy, szkocka... Te rodzaje kratek sa popularne nie tylko na spódnicach i koszulach, ale też na ścianie. Wnętrze nabierze dzięki nim klasycznej elegancji, która szybko się nie znudzi - w końcu to ponadczasowe desenie. 

Biurko w kratkę

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA KRATKA
2. TAPETA ROSALIE
3. TAPETA SCOTCH

 

6. Deski jak malowane

Imitacja desek z łuszczącą się farbą to świetny sposób na "postarzenie" wnętrza. Rustykalne i industrialne wnętrza bardzo lubią taką stylistykę. W tej kuchni użyto winylowej tapety, która jest znacznie bardziej odporna na wilgoć niż tradycyjna papierowa. 

Zlew przy oknie

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA DESKA
2. TAPETA DESKA
3. TAPETA UNPLUGGED

 

7. Gazetowy druk

Ściana do poczytania to zabawny i efektowny pomysł. Świetnie komponują się z nią kolorowe dodatki czy posadzka. Okleina w tym przedpokoju sprawia, że wyraźnie odcina się on od sąsiednich pomieszczeń z gładkimi białymi ścianami. 

Kolorowe kafle w przedpokoju

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA JOURNAL
2. TAPETA BEETHOVEN
3. TAPETA PARISIENNE

 

8. Wyrazista faktura

Zamiast wzoru - wyrazista struktura. Prążki, jodełka, płócienne sploty to tylko niektóre z ciekawych propozycji. W połączeniu z mocnym kolorem (możemy wybrać fakturową tapetę również w wersji do malowania) wrażenie murowane!

 Salon z fioletową tapetą

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA CAPRI
2. TAPETA STRUKTURA
3. TAPETA BURLESQUE

 

9. Imitacje elementów dekoracyjnych

Fototapeta z odwzorowanymi kasetonami, belkami rodem z górskiej chaty czy skrzydłem drzwi to sposób na uzyskanie na ścianie dekoracji z efektem 3D. Okleina taka potrafi do złudzenia przypominać prawdziwe elementy, a jednak jest tańsza i łatwiejsza w aplikacji. Zdecydowanie jednak dominuje we wnętrzu, dlatego resztę wyposażenia należy dobrać z wyczuciem.

 Wnętrze z niezwykłą tapetą

 

Do tej aranżacji pasują:

 

1. TAPETA WOOD PANEL
2. FOTOTAPETA PAPIEROWA BELKI
3. TAPETA ESSENTIAL WAREHOUSE

 

10. Surowa lub malowana cegła

Wydobyty spod tynku mur, ewentualnie nonszalancko pobielony to hit we wnętrzu. Cegła z rolki będzie alternatywą dla żmudnej pracy ekipy budowlanej. A wygląda jak prawdziwa! 

Ściana imitująca ceglaną strukturę w łazience

 

Do tej aranżacji pasują:

1. TAPETA CEGŁA
2. TAPETA MUREK
3. TAPETA BLUSZCZ

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...