Zaproś zieleń do wnętrza

Zaproś zieleń do wnętrza
Już wiosna. Za chwilę za oknem zazielenią się drzewa i trawniki. Tymczasem warto wprowadzić trochę zieleni do wnętrz.
0
Zaproś zieleń do wnętrza

fot. Amazing Interior Design

Nie jestem mistrzem botaniki. Moje kawiatki często więdną, usychają, spadają (koty!) i ogólnie nie trzymaja fasonu.

Co nie przeszkadza mi w kupowaniu wciąz nowych, bo bardzo lubię wnętrza z wszelkiej maści zieleniną. W pokoju, kuchni, łazience wyglądają super. Pod warunkiem, że nie stoją w tandetnych plastikowych doniczkach.

Oto kilka zielonych, wiosennych inspiracji, wcale nie salonowych.

Kuchnia

Zieleń w kuchni zazwyczaj ogranicza się tylko do ziół w doniczkach. Szkoda, bo kuchenny ogród wyglada bardzo ciekawie i dodatkowo nadaje ciepłego, domowego charakteru, nawet najbardziej nowowczesnej zabudowie.

fot. www.marieclairemaison.com

fot. thedesigntabloid.com

Łazienka

Łazienka to wprost wymarzone miejsce dla roślin. Pod warunkiem, że jest w niej okno. Duża wilgotność i wysoka temperatura to idealne warunki do uprawy niektórych roślin doniczkowych.

fot. Littlegreenshed

fot. insideout.com.au

fot. Gravity Home

fot. apartmenttherapy.com

Sypialnia

Rośliny w sypialni mają swoich zwolenników jak i zdecydowanych przeciwników. Jedni uważają, że kwiatki dotleniają pomieszczenie, inni zupełnie odwrotnie twierdzą, że w nocy rośliny zabierają tlen. Okazuje się, że kwiaty w sypialni to dobry pomysł, ale tylko pod warunkiem, że pomieszczenie jest duże, a roślin jest mało.

fot. vtwonen

fot. Adairs

fot. decoracao24.com

fot. feedly.com

Zapraszam do lektury pozostałych moich wpisów >>

 

Pani Pieska czyli Marta Lubaszewska. Tworzy głównie dla dzieci, czasem również dla dorosłych. Jest również dziennikarką i stylistką. Pisze o wnętrzach, designie i wszystkim co ładne i ciekawie zaprojektowane.
Wczytywanie rekomendacji...