Zasłona? Naturalnie!

Zasłona? Naturalnie!
Prywatność, ważna rzecz.
0
Zasłona? Naturalnie!

Naszą domową przestrzeń coraz chętniej i coraz częściej pozostawiamy otwartą, rezygnując z utartych, tradycyjnych podziałów wnętrz. Czasem z konieczności, czasem tylko dlatego, że tak nam się właśnie podoba, że chcemy dużej, jasnej, otwartej przestrzeni mieszkalnej.
Mamy więc salony z kuchnią, sypialnie za zwiewnym przepierzeniem, miejsca do pracy w pokojach dziennych, a nawet łazienki i garderoby np. w sypialniach.
Ale jednak zawsze zachowujemy chociaż odrobinę prywatności. Niektórych miejsc zwyczajnie nie wypada pokazywać gościom. Inne zaś są dla nas tak ważne, że chcemy, by były tylko nasze.

Cudownie jest mieć pod oknem wygodną kanapę, na której możemy wyciągnąć się w ulubionej pozycji i niekompletnym stroju (bo gorąco!) i zaczytywać się w romansach historycznych bądź siódmy raz oglądać UglyBetty ;) Nie bardzo chcemy, by obserwowali nas wtedy ciekawscy sąsiedzi, a do czytania potrzebne jest dobre, czyli o ile to możliwe jak najczęściej dzienne, światło.
Więc jeśli kanapa, to tylko blisko okna. Hm, ja tak mam, a Wy? ;)

Nie znam lepszego sposobu na odgrodzenie się od świata bez utraty dostępu do światła, niż zasłona z roślin i kwiatów na parapecie. Dodatkowo większość domowych roślinek uwielbia stały dostęp do światła i nie usycha nam smętnie w ciemnym kącie.

Rolety, firmany, żaluzje, rolety – tak! Ale przecież nie mogą być wiecznie szczelnie zasunięte czy spuszczone…

Oto garść inspiracji, jak zapełnić nasze domowe parapety cudnymi roślinnymi kompozycjami. Czyli pięknie, jasno, prywatnie i eko!
Trochę roślin, trochę ozdób, trochę szklanych, przepuszczających światło wazonów lub przeskalowanych butelek i mamy swoją prywatną rajska wyspę na wyciągnięcie ręki. I nikt nie podejrzy, gdy podczas słodkiej lektury sięgniemy po trzecie pudełko czekoladek ;)
No i taka naturalna ażurowa zasłona nigdy się nie znudzi, zapewniam. Bo się ciągle zmienia: rośliny rosną, zmieniają się, kwitną, łatwo wymienić im doniczki, zamienić miejscami.

http://www.home-designing.com/2011/11/a-scandinavian-beauty

http://joannagoddard.blogspot.com/2013/09/home-inspiration-big-plants.html

http://www.gardenista.com/posts/still-life-with-plants-a-stylist-at-home-in-stockholm

http://tapja.com/ideas-outdoor-hanging-plants-for-patio/#.U8OfkrFZR3s

http://www.papernstitchblog.com/2011/05/04/workspace-wednesday-white/

http://vinklar.elledecoration.se/trangt-i-min-fonsterkarm/

http://www.remodelista.com/posts/happier-at-home-10-reasons-to-bring-the-outdoors-in

http://www.designsponge.com/2013/05/sneak-peek-leah-goren-and-dylan-ousley.html

http://www.sfgirlbybay.com/2013/09/23/green-decor-ideas/

http://birchandbird.com/digging-into-spring-with-ikea-2013

http://www.piaulin.com/

Pozdrawiam,

FU

Więcej na Blogu Funita


 

Autorka bloga funita.blogspot.com. Kocha porcelanę, wzory, kolory i dobre wzornictwo. Wiecznie poszukuje pomysłów na to jak zagrać deseniem i barwą w swoim mieszkaniu.
Wczytywanie rekomendacji...