Ze sztuką nad schody

Ze sztuką nad schody
Jeśli mamy w mieszkaniu czy domu schody, to warto pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu ściany nad nimi. To zwykle dość duża, wolna przestrzeń, na której możemy powiesić kolekcję zdjęć czy obrazów. Obszar jest dość trudny, bo przecież wchodzi w grę wieszanie po skosie.
0
Ze sztuką nad schody

źródło: decorpad.com

Można zdecydować się na różne opcje – bardziej lub mniej zagęszczone, w zależności od upodobań – znalazłam kilka ciekawych przykładów:

źródło: domino.com

źródło: aptenvy.com

źródło: lizmarieblog.com

 

źródło: uglyducklinghouse.com

Powyższe przykłady, chociaż są bardzo piękne i efektowne, to na pewno były niezwykle pracochłonne. Zawieszenie dużej ilości prac w mało sprzyjających warunkach (trzeba stać na schodach, ciężko wstawić drabinę) wymaga sporo samozaparcia – całość trzeba starannie wymierzyć i zaplanować, a na dodatek wszystko w skosie. Poza tym jest to opcja „raz na zawsze”, gdyż podejrzewam, że z takim wysiłkiem zawieszona galeria nie będzie ulegała zbyt częstym zmianom, również ze względu na kołki w ścianach. Na szczęście istnieją rozwiązania prostsze, które zapewniają idealny porządek na ścianie nad schodami, ale przede wszystkim umożliwiają łatwą i szybką wymianę ekspozycji. Jakiś czas temu wspominałam o szynie do wieszania obrazów. Mam taką u siebie w domu i była to jedna z lepszych inwestycji, którą zawsze i wszędzie będę chwalić, bo mam co wieszać i lubię też przewieszać. Otóż jest na rynku specjalna szyna do wieszania obrazów po skosie. Jej ogólna koncepcja nie odbiega od zwykłej szyny do wieszania, jednak w tej są dodatkowe elementy, które zapobiegają zsuwaniu się obrazów. Dzięki takiemu wynalazkowi, zawieszonemu pod odpowiednim kątem, obrazy wiszą równo, możemy je dowolnie przesuwać, na jednej lince można zawiesić po kilka prac, zamieniać miejscami itd – pełna swoboda! Wystarczy, że raz zawiesimy dyskretną listwę, a wieszanie obrazów nad schodami stanie się wyłącznie dobrą zabawą.

Więcej na temat sztuki we wnętrzach na moim blogu SZTUKA NIE GRYZIE. Zapraszam!


Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...