Zielona oaza

Zielona oaza
Otocz się na swoim balkonie roślinami. Niech tworzą kaskady, szpalery, ściany… Ciekawa aranżacja to nie fatamorgana – jest w zasięgu ręki, tak jak inspiracje poniżej.
0
Zielona oaza

W CIENIU BAMBUSA

Ta roślina świetnie nadaje się do stworzenia zacisznej przestrzeni. Na duże tarasy polecane są odmiany drzewiaste, a na balkony – kępowe. Zaletą ich jest to, że szybko rosną i nie są wymagające. Do tego można je odpowiednio formować, przycinając boczne pędy. Jak widać na zdjęciu, bardzo dobrze komponują się też z innymi roślinami.

 Nowoczesne meble na tarasie

 

 KOLOROWA KASKADA

Barierkę tego balkonu wykorzystano jako bazę niezwykle barwnej aranżacji. Rolę główną odgrywają kwitnące begonie i surfinie przełamane delikatnymi margerytkami. Doniczki umieszczono w specjalnych metalowych obręczach. Obecnie na rynku dostępne są modele z zagłębieniem, które po prostu nakłada się na poręcz. Stabilność takiej doniczce zapewniają specjalne uchwyty.

 Kolorowy balkon

 

OGRÓD NA TARASIE

Właściwie nie wiadomo, gdzie taras się kończy, a gdzie zaczyna ogród… To nie często spotykane rozwiązanie, ale jeśli tylko masz możliwości, weź je pod uwagę. W przestrzeń tarasu „wciągnięto” nawet wyrośnięte drzewa i dzikie krzewy. Wielkie donice w młodszymi okazami, poustawiane to tu, to tam naturalnie dopełniają aranżacji. Ujęła nas naturalność i poskromiona dzikość otoczenia.

Przesuwane drzwi na taras 

 

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

      

 

 

 ZIELONE OGRODZENIE

Płot porośnięty pnącym winem robi ogromne wrażenie. Dzięki niemu minimalistyczny taras z ascetycznym wyposażeniem nabrał z jednej strony wigoru, z drugiej przytulności. Jaskrawa zieleń z czasem zmieni odcień, przechodząc w pomarańcz, a potem w zgaszoną czerwień. Taka kolorystyczna elastyczność tej naturalnej dekoracji to atut nie do przecenienia.

Minimalistyczny taras 

 

 JESZCZE WIĘCEJ ZIELENI

Pergola otaczająca ten ogród jest podporą dla kwitnących pnączy. Już same w sobie tworzą one zwartą zieloną ścianę. Ale to nie wszystko w aranżacji tego ogrodu. Dodatkowym elementem sprzyjającym zacisznej atmosferze „oazy” są minimalistyczne donice z tujami. Ustawione w odpowiednim szyku wyznaczają niejako granice strefy wypoczynkowej.

 Kącik wypoczynkowy w ogrodzie

 

 REGAŁ Z DONICZKAMI

Pomysł z tej oranżerii warto wykorzystać na balkonie. Metalowy regał posłużył do stworzenia ciekawej piętrowej kompozycji. Rośliny dobrano wielkością i zestawiono w mniej lub bardziej zwarte grupy. Tutaj użyto stylowego mebla wprost od metaloplastyka. Ale nowoczesny ze stali czy też naturalny z drewna akacjowego też by nam bardzo przypadł do gustu.

 Stylowa oranżeria

 

 

DOBRY WYBÓR

 

     

 

       

 

 

 

Przeczytaj także KWITNĄCY BALKON I TARAS

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...