Zielono mi

Zielono mi
Zieleń to barwa, na którą właśnie teraz – po szaroburych odcieniach zimy – jest największe zapotrzebowanie. Proces można przyspieszyć i wprowadzić na trwałe do swojego domu nie tylko za pomocą naturalnych roślin, ale dodatków, czy mebli.
0
Zielono mi

źródło: aestatestudio.tumblr.com

Mogą być to nie tylko dosłowne odcienie zieleni, ale motywy roślinne, kwiatowe – wyglądające bardzo naturalnie i wprowadzające ożywienie, świeżość i relaks. Dla mnie dodatkowo zieleń kojarzy się z tlenem – pewnie dlatego, że mieszkam w najbardziej zanieczyszczonym mieście w tej części świata…
Zieleń pięknie komponuje się z najbardziej naturalnymi materiałami i barwami, czyli drewnem, odcieniami brązu, piasku, ziemi… Wnętrze jest bardziej przytulne nie tylko dzięki dużej ilości roślin doniczkowych, ale zielona sofa, poduszki, a nawet zdjęcia, grafiki, czy obrazy w adekwatnej kolorystyce tworzą bardzo odprężający klimat.

źródło: blog.anthropologie.com

Pojedynczy obiekt w postaci zielonej kanapy, czy szafki może zadecydować o charakterze wnętrza – dodać mu wyjątkowości i elegancji. Wrażenie podkręcą dodatki w roślinne wzory np.  abażur. Jednak nie można zapominać o ścianach, na których coś musi wisieć – najlepiej efektowne dzieło sztuki, które dopełni całość.

źródło: frenchyfancy.com/inspiration-deco-dinterieur-verdoyante/

źródło: frenchyfancy.com/inspiration-deco-dinterieur-verdoyante/

Jeśli odwiedzacie muzea, to pewnie zauważyliście, że klasyczne dzieła bardzo często prezentowane są na ścianach pomalowanych w odcieniach zieleni. Takie tło dobrze wydobywa barwy i detale obrazów, ale też świetnie współgra ze złotymi, bogatymi ramami.

źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie - fot. M. Żak – Pracownia Fotograficzna MNK

Delikatna zieleń na ścianie również dobrze wygląda w domu, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami małej kolekcji grafik i obrazów.

źródło: bloglovin.com/blogs/coco-lapine-design-10947105/green-walls-4302319484

Po więcej moich wpisów na temat sztuki we wnętrzach zapraszam tutaj >>>>

Zobacz również : 

- Zaproś zieleń do wnętrza

- Zielona oaza

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...