zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Zielono mi

Zielono mi
Zieleń to barwa, na którą właśnie teraz – po szaroburych odcieniach zimy – jest największe zapotrzebowanie. Proces można przyspieszyć i wprowadzić na trwałe do swojego domu nie tylko za pomocą naturalnych roślin, ale dodatków, czy mebli.
0
Zielono mi

źródło: aestatestudio.tumblr.com

Mogą być to nie tylko dosłowne odcienie zieleni, ale motywy roślinne, kwiatowe – wyglądające bardzo naturalnie i wprowadzające ożywienie, świeżość i relaks. Dla mnie dodatkowo zieleń kojarzy się z tlenem – pewnie dlatego, że mieszkam w najbardziej zanieczyszczonym mieście w tej części świata…
Zieleń pięknie komponuje się z najbardziej naturalnymi materiałami i barwami, czyli drewnem, odcieniami brązu, piasku, ziemi… Wnętrze jest bardziej przytulne nie tylko dzięki dużej ilości roślin doniczkowych, ale zielona sofa, poduszki, a nawet zdjęcia, grafiki, czy obrazy w adekwatnej kolorystyce tworzą bardzo odprężający klimat.

źródło: blog.anthropologie.com

Pojedynczy obiekt w postaci zielonej kanapy, czy szafki może zadecydować o charakterze wnętrza – dodać mu wyjątkowości i elegancji. Wrażenie podkręcą dodatki w roślinne wzory np.  abażur. Jednak nie można zapominać o ścianach, na których coś musi wisieć – najlepiej efektowne dzieło sztuki, które dopełni całość.

źródło: frenchyfancy.com/inspiration-deco-dinterieur-verdoyante/

źródło: frenchyfancy.com/inspiration-deco-dinterieur-verdoyante/

Jeśli odwiedzacie muzea, to pewnie zauważyliście, że klasyczne dzieła bardzo często prezentowane są na ścianach pomalowanych w odcieniach zieleni. Takie tło dobrze wydobywa barwy i detale obrazów, ale też świetnie współgra ze złotymi, bogatymi ramami.

źródło: Muzeum Narodowe w Krakowie - fot. M. Żak – Pracownia Fotograficzna MNK

Delikatna zieleń na ścianie również dobrze wygląda w domu, zwłaszcza jeśli jesteśmy posiadaczami małej kolekcji grafik i obrazów.

źródło: bloglovin.com/blogs/coco-lapine-design-10947105/green-walls-4302319484

Więcej na temat sztuki we wnętrzach na moim blogu SZTUKA NIE GRYZIE. Zapraszam!

 

Prowadzi internetową galerię sztuki współczesnej artpower.pl, gdzie udowadnia, że znajdzie się dzieło na każdy portfel. Autorka bloga sztukaniegryzie.pl, czyli „po co komu sztuka w domu”
Wczytywanie rekomendacji...