zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

5 pomysłów na kalendarz adwentowy

5 pomysłów na kalendarz adwentowy
W domu, w którym są dzieci kalendarz adwentowy to obowiązkowy element Świąt. Najlepiej jeśli jest samodzielnie wykonany.
0
5 pomysłów na kalendarz adwentowy

fot. thirdfloordesignstudio.blogspot.com

Święta mojego dzieciństwa to mandarynki, torby z cukierkami od taty z pracy i kalendarz adwentowy. Wtedy to było pudełko ze świątecznym rysunkiem z otwieranymi okienkami. W środku kryły się czekoladki (lub wyrób czekoladopodobny) w różnych bożonarodzeniowych kształtach. Na szczęście te czasy minęły. Ale kalendarze adwetowe to fajna tradycja, szczególnie jesli mamy w domu dzieci.

Oto 5 pomysłów jak prosto i szybko wykonać efektowny kalendarz adwetowy.

 

1. Na wieszaku

fot. modesettravaux.fr

fot. mysweetblog.fr

Zwykły wieszak, drewniany lub metalowy, a na nim zawieszone 24 koperty z łakociami.

Mogą być w jednakowym kolorze, ale równie fajnie wyglądają gdy każda jest inna. Sposób ozdabiania zależy już tylko od naszej fantazji.

2. Na gałęzi

fot. stocksy.com

W tej propozycji zamiast wieszaka uzyto zwykłej gałęzi. Jest naturalnie i skandynawsko. Do każdej torebki doczepiono numerek i zielona gałązkę.

3. Z balonami

fot. notonthehighstreet.com

Taki kalendarz adwetowy spodoba się każdemu dziecku. Ponumerowane balony zawieszono na sznurku rozciągniętym przez cały pokój. Wystarczy odpowiedni balon przebić aby dostać łakocia. Jest zabawa i świąteczny nastrój.

4. W koszyku

fot. Decoholic

Propozycja dla wszystkich tych, których wizja skomplikowanego DIY, wycinania, klejenia i wieszania przeraża. Łakocie w kopertach, koperty w koszyczku, koszyczek na stoliku. I kalendarz adwentowy gotowy!

5. Spinacze na desce

fot. www.onegoodthingbyjillee.com

Aby zrobić taki kalendarz adwetowy potrzebne już będą choćby minimalne zdolności manualne, trochę pracy oraz: drewniane spinacze, deska, farba, klej na gorąco.

Deskę malujemy, następnie przyklejamy 24 spinacze klejem na gorąco. Spinacze możemy wcześniej pomalować lub okleić kolorową tasiemką. Wystarczy jeszcze podpisać każdy spinacz odpowiednią liczbą i przyczepić prezenty z łakociami. Gotowe!

Przeczytaj także inne moje wpisy >>

Pani Pieska czyli Marta Lubaszewska. Tworzy głównie dla dzieci, czasem również dla dorosłych. Jest również dziennikarką i stylistką. Pisze o wnętrzach, designie i wszystkim co ładne i ciekawie zaprojektowane.
Wczytywanie rekomendacji...