zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o. o. z siedzibą
w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji.
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

5 pomysłów na nietradycyjny świąteczny nastrój

5 pomysłów na nietradycyjny świąteczny nastrój
W tradycji polskiej grudzień to czas przygotowań, oczekiwania i czas palenia świec. Obecny styl życia powoduje, że wiele tradycji zanika lub zmienia swój charakter. Święty Mikołaj, który w czasach mojego dzieciństwa był wielebnym biskupem, na skutek komercjalizacji, zastąpiony został bajkową postacią w czerwonym ubranku.
0
5 pomysłów na nietradycyjny świąteczny nastrój

źródło: lamaisondannag.blogspot.fr

Niektóre tradycje zupełnie zanikają i zapominamy o nich. Przyznaję szczerze, że zupełnie nie znałam zwyczaju robienia adwentowych kalendarzy. Dowiedziałam się o nim z blogów koleżanek, które prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej wyszukanych sposobów na odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. Może kiedyś zrobię taki kalendarz, ale póki co poprzestanę na czymś mniej czasochłonnym – zapaleniu świec.

Palenie świec wprowadza w świąteczny nastrój i tworzą wyjątkowy klimat w domu. I ten zwyczaj też oczywiście ma swoje korzenie w tradycji i w religii. Poniżej przedstawiam pomysły na świeczniki w wydaniu mniej tradycyjnym.

W nawiązaniu do tradycji, czyli świecznik inspirowany wieńcem adwentowym

Cztery świece symbolizują cztery niedziele adwentu, w każdą niedzielę zapalamy kolejną świecę. Zamiast tradycyjnego wieńca adwentowego można użyć formy do ciasta lub tacy, a igliwie zastąpić szyszkami albo innymi darami natury.

źródło:fot. Cathrine Aarsland

Poniżej minimalistyczny świecznik z marmurowej tacy i buteleczek.

źródło: cestbientotnoel.com

Wakacyjne wspominki, czyli świeczniki z użyciem darów morza

Funkcję świecznika pełni okazały driftwood czyli kawałek drewna wyrzucony przez morze. Podczas wakacji nazbierałam takich sporo na plaży, czekają na swoje drugie życie. Ten poniżej pochodzi ze sklepu internetowego Etsy.

źródło: Etsy

Kolejny świecznik typu DIY – z muszelek i tilajtów, poniżej obrazkowa instrukcja, a link jak to zrobić pod zdjęciem.

http://diylouisville.blogspot.ie

Kreatywne wykorzystanie słoika:

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

Owocowe kompozycje, czyli jak zrobić świecznik z jabłek i pomarańczy:

źródło: Pinterest

W zgodzie z naturą, czyli własnoręcznie robiona świeca z pszczelego wosku

Przy okazji wyszukiwania inspiracji do dzisiejszego postu dowiedziałam się, że świece parafinowe używane w nadmiarze maja fatalny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ wydzielają szkodliwe substancje. Alternatywą są świece z wosku pszczelego, które nie tylko nie szkodzą ale mają zbawienny wpływ na nasz układ oddechowy. Skutecznie zmniejszają objawy astmy, alergie i katar sienny, oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Po raz kolejny okazuje się, że natura wie najlepiej.

Świece z wosku są dostępne w sklepach, są oczywiście droższe niż te zwykłe z parafiny. Można też wykonać taką świecę samodzielnie, wosk do nabycia w sklepach pszczelarskich lub innych sklepach z naturalnymi produktami.

http://www.mommypotamus.com

Inne moje wpisy możecie znaleźć TUTAJ >>>

 Zobaczcie również : 

Minimalistyczne Święta

Trzy sposoby na poinsecje

Dyskretne Święta

Na co dzień projektuje wnętrza i prowadzi kawiarnię. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, zgłębia tajniki natury koni i szuka inspiracji. Na blogu zbiera wnętrza, które ją zachwycają i te które sama tworzy. Tu też dzieli się informacjami zdobytymi podczas targów designu i warsztatów projektowych. Pisze o tym co może się przydać w urządzaniu domu ­ o trendach, kolorach i pięknych rzeczach.
Wczytywanie rekomendacji...