DIY - Mobil Origami

DIY - Mobil Origami
Mobile, jeszcze nie tak dawno zarezerwowane dla przestrzeni niemowlęcej, dzisiaj świetnie odnajdują się także w innej stylistyce.
0
DIY - Mobil Origami

Samo pojęcie przeszło nie małą metamorfozę - od plastikowej, często głośnej karuzeli "atakującej" zmysły małego dziecka po prostą i lekką formę jak np. mobil z żurawi origami. Wprawiany w ruch nawet najdelikatniejszym podmuchem powietrza, tworzy na ścianie przepiękną grę cieni. Dodatkowo można go wykonać samodzielnie, przy niewielkich nakładach finansowych. Wybrana przez nas kolorystyka jest neutralna, a więc będzie pasować do wielu wnętrz a do tego doskonale komponuje się z naturalnym drewnem! Nasz mobil składa się z osiemnastu żurawi, ale to od Was zależy jaką formę przybierze ostatecznie!

Do wykonania mobilu origami potrzebujemy:
- papier do pieczenia
- patyczki do szaszłyków
- żyłkę wędkarską
- drucik do wykonania haczyka mocującego
- igłę i nożyczki

1. Wykonujemy żurawia według instrukcji


fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Orizuru

2. Patyczki łączymy ze sobą pod kątem prostym za pomocą drucika, który będzie służył jednocześnie jako uchwyt

3. Nawlekamy żurawie na żyłki o różnej długości. Jeżeli chcemy umieścić więcej niż jeden, należy zawiązać na lince supełek lub użyć np. koralika jako zabezpieczenie.

4. Żyłki przymocowujemy do patyczków

5. Mobil jest już gotowy, możemy go umieścić nad łóżeczkiem, pod sufitem, na oknie lub w innym wybranym przez Was miejscu.

Więcej na blogu ROOMOR

Ola Buczyńska i Dagmara Fajks . Zostały uwiedzione przez styl skandynawski i jego podejście do designu dla dzieci. Niezależnie jednak, na jaki styl się zdecydujemy najważniejsze według nich jest skrojenie pokoju do potrzeb jego małego mieszkańca. Takich przestrzeni szukają w Polsce i zaglądają do nich z aparatem. Śledzą trendy i podpowiadają gdzie można znaleźć oryginalne meble i dodatki do pokoju dziecięcego. Prowadzą bloga Roomor.
Wczytywanie rekomendacji...