zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

DIY - słoiki do przechowywania

DIY - słoiki do przechowywania
Czy też ogarnia Was smutek, gdy po zjedzonych oliwkach żal jest wyrzucić słoik do śmietnika ? Ja tak mam. Dlatego postanowiłam połączyć dwie moje słabości: SŁOIKI i GAŁKI DO MEBLI.
0
DIY - słoiki do przechowywania

Wykonanie – łatwe. Przyjemność z oglądania ich na półce – wielka.  Radość z wykorzystania słoików – bezcenna . Do dzieła !

Krok nr 1. Zbieramy potrzebne materiały : słoiki, gałki do mebli, farba do malowania wieczek, taśma malarska, pędzel, śrubokręt.

Krok nr 2. Obklejamy słoik taśmą malarską. W ten sposób ułatwiamy sobie malowanie wieczka.

Krok nr 3. Malujemy wieczka farbą i czekamy odpowiednią ilość godzin, zgodnie z czasem wskazanym przez producenta farby.

Krok nr 4. Odklejamy taśmę malarską.

Krok nr 5. Papierem ściernym robimy tzw „przecierki” . Ten krok można potraktować jako nie obowiązkowy. Ja wybrałam „efekt vintage”. Czynność tę powtórzyłam 4 razy, tyle ile miałam słoików.

Krok nr 6. Śrubokrętem robimy dziurę w każdym wieczku.

Krok nr 7. Wkręcamy w wieczko gałkę. Przykręcamy.

Krok nr 8. Słoiki z gałkami do przechowywania różności prawie gotowe.

Słoiki do przechowywania różności, ozdobione gałkami do mebli GOTOWE. Mam nadzieje, że mój tutorial zachęcił Was do zachowania słoików i poszukiwań ciekawych gałek. Chętnie zobaczę Wasze realizacje. Piszcie lub wklejajcie zdjęcia. Jeżeli uzbieracie całą piwnicę pustych słoików to zaglądajcie do Rękodziennika, obiecuję kilka innych pomysłów na wykorzystanie słoików.

 

 

 

 

Szycie ma dla mnie ogromne znaczenie. Jakie? O tym jest mój blog rekodziennik.pl.
Wczytywanie rekomendacji...