Drzwi suwane

Drzwi suwane
Suwane drzwi to świetne rozwiązanie nie tylko do małych pomieszczeń.
0
Drzwi suwane

źródło: Geschke Group Architecture

Drzwi suwane to świetne rozwiązanie. Jedyne właściwe jeśli walczysz o każdy centymetr we wnętrzu. Jednak dobrze zaprojektowane mogą w równym stopniu poprawić estetykę każdego wnętrza.

 

Chowane pomiędzy ścianki otwierają przestrzeń, nie zakłócając jej. Zbudowane z ciekawych materiałów same stają się ozdobą.

Tak było właśnie w przypadku drzwi jakie wraz z moim mężem zbudowaliśmy do naszego letniego domku, wykorzystując deski po paletach transportowych. Po budowie domu, tego materiału nie brakowało. Stół z palet nie rozwiązywał sprawy. Potrzebne były drzwi do łazienki, które były jedynymi drzwiami na otwartym planie domku. Dodatkowo miały za zadanie przełamać sterylną, monochromatyczną i w rezultacie nudną, białą kuchnię. Te drewniane, rustylakne drzwi okazały się świetnym rozwiązaniem. Zarówno ze względów funkcjonalnych, nie zajmują cennego miejsca, oraz przełamują laboratoryjny wygląd kuchni, która teraz zyskała smaczek, jednocześnie nawiązując do wiejskiego otoczenia.

Poniżej przedstawiam zbiór inspiracji z wnętrz o różnym charakterze. Zobacz jak różnych materiałów użyto i jak różne przyjęły formy.  Jedne w stylu francuskim inne jakby wyjęte ze stodoły, a jeszcze inne malowane farbą tablicową. Mogą dzielić pokoje albo służyć jako drzwi do spiżarni czy szafy. Idealnie otworzą Twój salon na ogród, albo schowają telewizor.

źródło: Cory Connor Designs,  Garrison Hullinger Interior Design Inc

źródło: Terkultura

źródło: Terkultura

źródło: Terkultura

Więcej inspiracji na temat wnętrz na moim blogu Interiorsdesignblog.com. Zapraszam!

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...