Ekspresowa metamorfoza biurka

Ekspresowa metamorfoza biurka
Stary, zniszczony i, nie bójmy się tego słowa, trochę nudny Singer otrzymał nowe szaty króla.
0
Ekspresowa metamorfoza biurka

Pojawiło się złoto i odcień fioletu zbliżony do koloru morwy. Chciałam, aby nowa barwa blatu korespondowała z bakłażanem na ścianach w salonie, bo to w tym wnętrzu wygospodarowałam sobie kąt do pracy. Złoty stelaż był wyborem oczywistym, jeśli wiesz w jakim kierunku zmierzam w aranżowaniu mojego mieszkania. W rezultacie biurko wpisało się doskonale w glamourowy, amerykański wystrój wnętrza. Lekko trąci kiczem, ale bawi mnie, cieszy i dodaje energii do pracy. Znów lubię przy nim spędzać długie godziny. Cel osiągnięty!

A sama metamorfoza? Trudno było mi się do niej zabrać. Sam stelaż, z wieloma elementami i zakamarkami podpowiadał, że to nie będzie łatwa sprawa. Muszę przyznać, że wymagał trochę czasu, ale nie była to praca trudna. Chodziło o skrupulatność, dokładność i cierpliwość. Farbę  nakładałam małą gąbeczką dwukrotnie. Farba jest wodorozcieńczalna i praktycznie bez zapachu. Nadała malowanej powierzchni perłowy efekt, który doskonale pasuje do charakteru starego mebla.

Blat biurka wcześniej odtłuściłam, podobnie jak stelaż. Nie były konieczne żadne dodatkowe działania. Drewno pokryłam emalią. Emalia wysycha błyskawicznie, co jest ogromną zaletą , bo bardzo szybko mogłam wrócić do pracy przy biurku.  Może okazać się bowiem, że zbliżająca się wiosna, przeczytana książka lub wizyta na targach w Mediolanie zainspiruje mnie do kolejnych zmian.

stylizacja: Ula Michalak, zdjęcia: Karolina Grabowska, Kaboompics.

Przeczytaj pozostałe moje wpisy >>

 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...