Huśtawka DIY

Huśtawka DIY
Moja własna, prywatna, własnoręcznie (ok, no może nie do końca własnoręcznie, ale główny zarys konceptu był mój) HUŚTAWKA.
0
Huśtawka DIY

Zdecydowanie zwiastuje czas W PEŁNI letni! Bujanie w obłokach to moje hobby (jedno z wielu, ale dość mocne). Teraz mogę bujać w obłokach, bujając się w salonie, a dokładnie pomiędzy kuchnią a salonem ;­) W kwestiach outdoorowych do celu tego służy hamak. Moja własna teoria mówi, że bujanie po pierwsze: sprzyja lepszej pracy mózgu, po drugie: jest jakąś formą ruchu, tak więc można powiedzieć, że są to ćwiczenia gimnastyczne, po trzecie i najważniejsze: zdecydowanie poprawia humor i relaksuje.

Tak więc DRODZY MOI, wszystkim z Was, którzy potrzebują: większej wydajności myślowej, ruchu i wyrzutu gigantycznej dawki endorfin podaję przepis:

1. deska w odpowiedniej do Waszych rozmiarów wielkości (ja użyłam dwóch, bo akurat tyle miałam na stanie, a pojedyncza dość wątłą mi się wydała)

2. ok. 10 metrów sznura (mniej więcej 5 metrów na jedno ramię huśtawki)

3. 2 zaciski metalowe (do połączenia lin w górnej części)

4. wiertło w odpowiednim rozmiarze (tak, aby lina zmieściła się w wywierconym otworze)

5. Ci, którzy nie mają tak jak ja drewnianej belki, przez którą mogą przerzucić liny, potrzebować będą 2 haków do zamocowania huśtawki w suficie

6. umiejętności zawiązania takiego węzła pod siedziskiem, aby lina się nie rozwiązała pod naporem ciał Waszych

A teraz: wiercimy otwory w desce, przekładamy przycięte liny, mocujemy metalowe zaciski w górnej części lin, zawiązujemy węzeł pod deską, mocujemy do sufitu i voilà! Dla księżniczek na ziarnku grochu, polecam umieszczenie na desce tapicerowanego siedziska, kocyka albo mięciutkiego futerka. Dobrej zabawy i owocnego bujania.

Co myślicie? Macie ochotę na podobną? Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten super prosty sposób na dobrą zabawę, jeśli nie dla Was, to dla dzieciaków (fajnie jest dla nich zrobić coś własnoręcznie). Pozdrawiam Was bardzo mocno i wracam do bujania...

Zapraszam również na mój blog KAVKA DESIGN.

 

Asia Gwis graficzka i ilustratorka, autorka bloga kavkadesign.com, na codzień związana z branżą wydawniczą po godzinach zanurzona w świecie pasji i fascynacji: pięknego życia w zgodzie ze sobą i środowiskiem przyprawionego odrobiną dizajnu, sztuki i ogromną dawką bieli.
Wczytywanie rekomendacji...