Jak szybko wystylizować swoją kuchnię?

Jak szybko wystylizować swoją kuchnię?
Wszystko zaczęło się od pewnej pięknej, amerykańskiej inspiracji zaprezentowanej przeze mnie na Instagramie (zdjęcie poniżej).
0
Jak szybko wystylizować swoją kuchnię?

Wzbudziła spore zainteresowanie publiczności. No cóż, nie dziwię się, mnie też zachwyciła. I wtedy skomentowała ją moja koleżanka – Super te rzeczy pokazujesz, ale szkoda, że takie nierealne. W Polsce tak się nie da. Kto by miał tak w kuchni wszystko poustawiane?

Nie da się? Co się nie da? Znałam jej kuchnię i wiedziałam, że ma potencjał a uzyskanie podobnego efektu wcale nie byłoby takie trudne.
- Chcesz się założyć? – rzuciłam zaczepnie.
- No dawaj! – przyjęła wyzwanie.

Umówiłyśmy się na kolejny tydzień na babskie pogaduchy u niej, a ja obiecałam wystylizować jej kuchnię w paru prostych krokach.

Na szczęście okazało się, że Kasia ma parę fancy amerykańskich książek kucharskich, a ja na szczęście miałam dwie kolejne całkiem fajne ;) To była dobra wyjściowa… pozostało przywieźć parę innych dodatków w klimacie, kupić pyszne bułeczki drożdżowe oraz świeże kwiaty w wyrazistym kolorze. Udało się nam stworzyć dwie kompozycje. Jedną ze srebrnymi, niklowanymi dodatkami i drugą z kroplą złota. A oto one:

Aranżacja 1.

A oto jak krok po kroku doszłyśmy do efektu końcowego ;)

Aranżacja 2.

I jak to wyglądało krok po kroczku:

 

Podsumowując, czego potrzebujesz by stworzyć tak efektowną stylizację na Twoim blacie kuchennym? Jedynie paru drobiazgów:

  -  ładnej drewnianej deski lub plakatu w ramie o tematyce kuchennej;
  - bukietu kwiatów w żywym kolorze – unikałabym żółtych czy czerwonych, raczej postawiłabym na odcienie różu i niebieskości;
  - stylowych książek kucharskich – znajdziesz takie np. w TKmaxx;
  - designerskich pojemników na ciastka;
  -  jakichś ładnych kieliszków do wody czy kubków – ale naprawdę to musi być coś efektownego, nie jakiś tam zwykły kubek z uchem i nadrukiem ;) W drugiej stylizacji użyłyśmy młynków do przypraw – też się fajnie sprawdzą. Chodzi o to, by była parka i były odpowiedniej wysokości;
  - paterki z drożdżówkami – brzmi zabawnie, prawda?  ;) Ale bez tego efektu zamierzonego nie osiągniesz. Te drożdżówki robią robotę ;)


A na koniec prezentuję jak to wyglądało na początku:

 

Więcej wpisów o tym jak urządzić kuchnię znajdziecie tu >>

 

Właścicielka marki Mint Grey - butików z wyposażeniem wnętrz w nowojorskim stylu. Blogerka wnętrzarska, projektantka mebli, dekoratorka, wykładowczyni w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu.
Wczytywanie rekomendacji...