Jak zapakować prezent – banalnie proste DIY

Jak zapakować prezent – banalnie proste DIY
Na moim blogu zaproponowałam Wam 5 alternatywnych pomysłów na świąteczny prezent. Wśród nich był między innymi list miłosny, lekcja gry na perkusji oraz kobieca sesja zdjęciowa. Takich prezentów nie da się odstawić na półkę (na szczęście), ale też ciężko jest je wrzucić do papierowej torby z księgarni lub marketu. Dziś w prosty sposób rozprawimy się z tym wyzwaniem.
0
Jak zapakować prezent – banalnie proste DIY

Mówiłam Wam już o tym, że uwielbiam pakować prezenty? Przy różnych okazjach rodzina przynosi do mnie upominki z prośbą o ich zapakowanie. Przed Świętami jest istny szał. Przyjemny, ale trudny do ogarnięcia od chwili, gdy Anka zyskała świadomość. Nie mogę przecież pakować gwiazdkowych prezentów na jej oczach, najczęściej robię to więc pod osłoną nocy, na środku pokoju zasypanego ozdobnym papierem, wstążkami i taśmami oraz z lampką wina ustawioną obok mnie na podłodze. Kiedyś doprowadzi to do katastrofy (pewnie wtedy, gdy będę pakowała śnieżnobiały obrus lub koszulę ;-).

Dziś dla odmiany zaprezentuję Wam prosty sposób na zapakowanie listu, biletu czy karty upominkowej.

Będą Wam potrzebne

List, bilet lub karta upominkowa :-)
Usztywniony arkusz ozdobnego papieru
Papierowa serwetka pod tort
Wstążka lub sznurek
Dziurkacz
Nożyczki
Taśma klejąca (opcjonalnie)

Wykonanie – banalnie proste

1. Wybieramy arkusz papieru i zginamy go na pół. Może być kwadratowy lub prostokątny. Ważne, by był na tyle duży, by gotowa karta upominkowa lub bilet swobodnie w nim się zmieściły. Nie jest wymagany motyw świąteczny. Świetnie się sprawdzą neutralne kropki czy paski, gładki kolorowy papier też da radę.

2. Szykujemy ażurową serwetkę pod tort. Ja wybrałam okrągłą (torty zazwyczaj są okrągłe, ale wiecie przecież, że te serwetki mają różne kształty ;-), większą od arkusza papieru. Zginamy serwetkę na pół, do środka wkładamy złożony na pół arkusz.

3. Na zewnętrznym brzegu koperty robimy dziurkę na tasiemkę lub sznurek. Ponieważ u mnie arkusz i serwetka były różnych rozmiarów, papier potraktowałam dziurkaczem, a serwetkę ostrożnie przedziurawiłam nożyczkami.

4. Nasza koperta jest już prawie gotowa. Chowamy do środka list, bilet, czy inny papierowy upominek (teraz sobie pomyślałam, że to nawet elegancka forma podarowania komuś pieniędzy ;-). W razie potrzeby przyklejamy je do koperty kolorową washi tape.

Prawda, że cudownie proste? Zwłaszcza, jeśli paracie się rękodziełem i macie magiczną szufladę pełną kolorowych papierów, sznurków i tasiemek (dam sobie rękę uciąć, że większość z Was ją ma, zastanawia mnie tylko, czy mówimy o szufladach, czy już szafach :-)

Zasadniczą częścią koperty jest sztywny papier. Resztę dekoracji można dowolnie modyfikować. Papierowe serwetki pod tort mogą być różnych kształtów i rozmiarów. Mogą wystawać poza kopertę, można je też przyciąć. Serwetkę świetnie zastąpi ozdobna naklejka lub rysunek. Można pobawić się kolorystyką, tworzyć monochromatyczną kompozycję lub pójść w kontrasty. Możliwości jest mnóstwo.

Po więcej ciekawych pomysłów zapraszam na mój blog HAPPY PLACE.

Agnieszka Wrodarczyk - blogerka, certyfikowana home stagerka, samozwańcza stylistka i dekoratorka. Lubi żyć ładnie i powoli.
Wczytywanie rekomendacji...