Kosmiczne ozdoby choinkowe - DIY

Kosmiczne ozdoby choinkowe - DIY
Choinka jest w tym roku w całkowitym władaniu dzieci, bo kupiliśmy ją tylko i wyłącznie z myślą o nich.
0
Kosmiczne ozdoby choinkowe - DIY

Dlatego ozdoby, które na niej zawisły, wykonaliśmy wspólnie i w zgodzie z ich aktualną pasją. No a poza tym nasze poprzednie, plastikowe bombki rozsypały nam się w rękach, trzeba więc było stworzyć coś nowego. I totalnie kosmicznego!

DO WYKONANIA OZDÓB CHOINKOWYCH POTRZEBNE BĘDĄ:

-kaboszony szklane i drewniane - o tej samej średnicy

- wydrukowane, przeskalowane w programie graficznym planety (ja dostałam materiały od Disneya - to planety, które pojawiają się w serialu "Miles z przyszłości"); średnica planety powinna być o ok. 3 mm mniejsza niż średnica kaboszonów

-  farby: czarna i biała; pędzel

- klej Magic (z pierwszego lepszego sklepu papierniczego); pędzelek do kleju

- szczoteczka do zębów

- cienki sznurek lub płaska wstążka

- nożyczki

 

1. Zbierz wszystkie potrzebne materiały. Oczywiście zamiast wydrukowanych planet możesz wybrać coś zupełnie innego: obrazki z gazety, dowolne wydruki, a nawet fragmenty serwetek - jak do decoupage.

2. Wypukłą stronę kaboszona drewnianego pomaluj czarną farbą.

3. Starą szczoteczkę do zębów zanurz w lekko rozcieńczonej białej farbie i spryskaj nią kaboszon, by uzyskać efekt rozgwieżdżonego nieba. Możesz też dodatkowo użyć innych kolorów: żółtego, pomarańczowego, błękitnego, itd.

4. Wytnij swój obrazek - jego średnica powinna być o 3-4 mm mniejsza niż średnica kaboszonów.

5. Posmaruj klejem "prawą" stronę obrazka.

6. Przyklej obrazek do płaskiej strony szklanego kaboszona. Dociśnij mocno, żeby pozbyć się wszystkich śladów powietrza. Pozostaw do wyschnięcia (proponuję kaloryfer). Klej - początkowo biały - po wyschnięciu zrobi się przezroczysty i odsłoni obrazek.

7. Nałóż niewielką ilość kleju na "lewą" stronę połączonego z kaboszonem obrazka. Przyłóż wstążkę i dobrze dociśnij. Teraz pokryj całą powierzchnię klejem.

8. Sklej oba kaboszony, mocno dociskając.

Cały wpis i więcej zdjęć na moim blogu PIATYPOKOJ.PL

Przeczytaj pozostałe moje wpisy>>

 


 

Kasia Sojka - żona, matka, blogerka. Remonty to jej żywioł, DIY to jej hobby, wkrętarka to przedłużenie jej ręki. Zawsze rzuca się na głęboką wodę, próbując robić wszystko sama, od podstaw - skutki (raz lepsze, raz gorsze) opisuje na blogu piatypokoj.pl
Wczytywanie rekomendacji...