Kuchnia dla dziecka DIY

Kuchnia dla dziecka DIY
Zamiast kupować gotową, plastikową kuchnię dla dziecka, warto pokusić się o własny projekt.
0
Kuchnia dla dziecka DIY

Nie jestem fanem zamykania dziewczynek w ciasne konwenanse i stawiania od małego przy kuchennych blatach. Jednak po tym, gdy skleciłam kuchenkę z kartonu po mleku, a Ona bawiła się nią, dopóki nie oderwały się papierowe drzwiczki do piekarnika i nie odkleiły się palniki z papieru samoprzylepnego, kuchenka została zamówiona.

 Do wykonania potrzebujemy:

- starą szafkę odpowiedniej wielkości
- nóżki, pokrtła (gałki), zawiasy, uchwyt i haczyki
- farby
Od dawna miałam ochotę pobawić się farbami kredowymi. Jakiś czas temu dostałam trzy puszki farby Pure&Original (kolor Poetic Blue) i chciałam wypróbować ich osławioną wydajność. Mała puszka farby rzeczywiście wystarczyła mi na przemalowanie elementów w kolorze szafranu. Do zabezpieczenia farby potrzeby jest wosk. Teraz przed farbą najważniejszy test - jeśli oprze się kuchennym eksperymentom moich dziewczyn będę pewna, że jest niezniszczalna. Dla mnie ogromną oszczędnością czasu był fakt, że farba kredowa nie wymaga matowienia powierzchni przed nałożeniem. 
- elementy hydrauliczne:
Kran kupiłam na targu staroci, do niego dopasowaliśmy kolanko i rurkę w markecie budowlanym.
- "zlew" i "palnik"
Zlew to, jak widać,  metalowa miska. Początkowo palniki miałam wyciąć z filcu, ale znalazłam ruszt do mikrofalówki, którego nigdy nie potrzebowałam. I jest palnik.

Poszczególne elementy prezentują się tak: 
 
 
 
 
Natomiast to efekt końcowy, kilku wyjazdów po zakupy, malowania, cięcia i wiercenia:
 
 
Po więcej zdjęć kuchenki zapraszam na mój blog aletuladnie.blogspot.com.
 
Pozostałe moje wpisy>>
 
Zaczęło się niewinnie… najpierw lampka, komoda, później kilka pomysłów do pokojów córek. Tak powstał blog aletuladnie.blogspot.com, na którym pokazuję co mnie inspiruje oraz wprowadzam szalone pomysły w życie.
Wczytywanie rekomendacji...