Ozdobna dynia na halloween

Ozdobna dynia na halloween
Tradycyjne lampiony są nudne? Zobacz co jeszcze można zrobić z dyni.
0
Ozdobna dynia na halloween

Amerykańskie święto obchodzone 31 października jest co raz popularniejsze w naszym kraju. Upiorne przebrania i dekoracje niczym z filmów grozy co raz częściej goszczą w naszych domach. Głównym symbolem Halloween jest dynia, najczęściej wydrążona i podświetlona od środka.

Nasza propozycja na halloweenową dekorację to dynia z papierowymi nietoperzami. Możecie wykonać ją wspólnie z dziećmi. Dynię możecie pozostawić w naturalnym kolorze lub pomalować na dowolny kolor. My wybraliśmy biały.

Potrzebne będą:

- dynia

-  farba w sprayu

- czarny papier

- nożyczki

- ołówek

- taśma maskująca

- klej na gorąco

 

 

Krok 1.

Dynię wyczyśc i wysusz. Nastepnie oklej starannie taśmą maskującą ogonek dyni.

 

Krok 2.

Pomaluj dynię białą farbą w sprayu w odległości ok. 25-30 cm. Pamiętaj, że lepiej jest nałożyć kilka cienkich warstw. Pilnuj aby nie powstały zacieki. Poczekaj aż farba wyschnie.

 

Krok 3.

Wydrukuj poniższy wzór połówki nietoperza. W razie potrzeby możesz go zmniejszyć lub powiększyć. Wytnij go i odrysuj ołówkiem na zgiętym czarnym papierze, przykładając prostym brzegiem do zagięcia. Wytnij odrysowane nietoperze.

 

 

Krok 4.

Przylep wycięte nietoperze do dyni, używając kleju na gorąco. Dobrze sprawdzą się również dwustronnie klejące przylepce.

 Dekoracyjna dynia na Halloween gotowa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Malowane dynie >>

Dynie w pastelach >>

Dekoracja z dyni >>

 

 

 

 

 

 

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...