zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Stare krzesło w kolorze

Stare krzesło w kolorze
Krzeseł mam sporo ale przybyło jeszcze jedno i o nim napiszę. Miłośnicy wnętrzarstwa na pewno dobrze znają ten rodzaj krzeseł. Ogólnie nazywane są krzesłami windsorskimi. Powstawały już na początku XVIII wieku. Krzesłom tego typu "do twarzy" w kolorach.
0
Stare krzesło w kolorze

Zajrzyjcie na moja tablicę na Pintereście, zebrałam tam sporo przykładów takich kolorowych krzeseł KLIK.
Ja swoje krzesło kupiłam na tablica.pl. Jest bardzo podobne do krzesła firmy Ercol, a chodzi mi dokładnie o Ercol Quaker Chair. Model ten został kilka lat temu odświeżony przez firmę Orange&Brown i pojawił się również w wersji malowanej KLIK.

http://www.orangeandbrown.co.uk/item/ercol-quaker-colour

 

Moje krzesło wyglądało tak:

Różni się od angielskiego tym, że ma o jeden drążek w oparciu mniej, ma niżej umieszczoną poprzeczkę usztywniającą nogi, a nogi są, za przeproszeniem, trochę mniej rozkraczone ;) Ale mimo tych różnic jest naprawdę bardzo podobne. Wyprodukowane zostało przez Fabrykę Mebli Giętych w Jasienicy, zakład nr 2, model A-9860, informacja z datą produkcji została niestety oderwana :(

Zastanawiałam się na jaki kolor je przemalować i wybrałam czerwony.

A na tej tablicy na pintereście zebrałam krzesła Ercol Quaker dla pobudzenia wyobraźni KLIK.

 

krzesło i Baba dołączają do listy moich bardzo udanych zakupów

Stół natomiast stał na tarasie już jakiś czas i czekał na odnowienie. Stół był w komplecie z TYMI krzesłami czyli pochodzi z fabryki w Radomsku z połowy lat 90-tych. Konstrukcja jest w stanie idealnym, nic się nie kiwa, nie ma żadnych luzów na połączeniach, zniszczona była biała farba, więc przeszlifowaliśmy go i pomalowaliśmy na czarno z połyskiem. A na krześle mój baaardzo udany okazyjny zakup czyli Baba ze Siesta Studio (komuś się znudziła i wystawił za grosze na all i wtedy pojawiłam się na aukcji ja:)
Krzesło i stół stanęły w sypialni, która nadal jest w trakcie urządzania, zestaw siedzeniowy wokół stołu jest przypadkowy ;)

ps. do pomalowania krzesła użyłam: jedynka, emalia alkidowa do drewna i metalu, czerwony jasny, połysk; dodałam trochę białej farby alkidowej bo oryginalna wydawała mi się za ciemna, a do pomalowania stołu użyłam: dekoral, emakol strong-emalia ftalowa, czarny połysk.

Więcej na blogu >>

Lubi przedmioty, które chwile świetności mają już za sobą i na pierwszy rzut oka wydają się niewarte zainteresowania ale mają pewną wartość dodaną - niepowtarzalność, która powoduje, że w jej mieszkaniu jest takich przedmiotów sporo. Poza tym reusing jest eko, a urządzanie mieszkania to dobra zabawa. Towarzyszą jej dwaj panowie i trzy koty. Latem jej życie toczy się w ogrodzie i o tym też chętnie pisze. Prowadzi blog SentiMenti's world, pokazujący jej osobiste podejście do kreowania własnej przestrzeni.
Wczytywanie rekomendacji...