zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Wakacyjna zakładka

Wakacyjna zakładka
WAKACJE! ... to możliwość przeczytania zaległych książek. Oczywiście dla niektórych, mam tu na myśli rodziców małych dzieci, często jest to tylko nadzieja, ale nawet ją warto podkreślić. Czytającego książkę i planującego ją czytać ucieszy widoczna z daleka zakładka w optymistycznych kolorach. Jak ją uszyć ? To bardzo łatwe.
0
Wakacyjna zakładka

Potrzebne są: kawałki kolorowego materiału, igła, nici, kawałek filcu, około 20 - 30 cm sznurka, odrobina waty, dwa metalowe kółeczka, opcjonalnie drobne koraliki, małe guziki.

Krok 1. Z papieru wycinamy koło. Od jego średnicy zależy wielkość naszych kwiatków. Mój szablon to koło o średnicy 3 cm. Z wybranego materiału wycinamy 4 elementy wg. szablonu.

Krok 2. Zszywamy ze sobą lewą stroną dwa kawałki materiału. Pozostawiamy otwór, który posłuży nam do odwrócenia materiału.

Krok 3. Wypychamy zszyte koło i zaszywamy. Do wypchania można użyć waty lub tzw. wkładu do poduszek.

Krok 4. Po zszyciu koła nie obcinamy nitki. Wbijamy igłę z nitką w środek.

Krok 5. Przekładamy igłę pod nitką.

Krok 6. Ściągamy nitkę. W ten sposób tworzymy płatek kwiatka. Dzielimy koło na trzy równe części i czynność powtarzamy jeszcze 2 razy. Kwiatek gotowy.

Krok 7. Wbijamy igłę z nitką w środek kwiatka. Opcjonalnie można z resztek innego materiału wyciąć małe, kilkumilimetrowe kółeczka. Posłużą nam do ozdobienia wnętrza kwiatka.

Krok 8. Przyszywamy drobne koraliki w środku kwiatka. Środek można ozdobić koralikami lub przyszyć guzik. Ważne, by zrobić to po obu stronach kwiatka.

Krok 9. Przyszywamy z boku metalowe kółeczko.

Krok 10. Z kolorowego filcu wycinamy dwa liście. Kształt, nacięcia wg. własnej koncepcji.

Krok 11. Na końcu sznurka robimy supeł. Przyszywamy sznurek do filcowego liścia. Ja używam sznurka bawełnianego, ale może to być cienki rzemyk, kawałek gumki lub cienka tasiemka.

Krok 12. Przekładamy sznurek przez metalowe kółeczko i związujemy ze sobą liść i kwiat.

Krok 13. Czynność powtarzamy przy drugim kwiatku.

GRATULACJE. Wakacyjna ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI gotowa !

Zapraszam również na mój blog REKODZIENNIK.PL

 

 

 

Szycie ma dla mnie ogromne znaczenie. Jakie? O tym jest mój blog rekodziennik.pl.
Wczytywanie rekomendacji...