Wiosenne kompozycje kwiatowe

Wiosenne kompozycje kwiatowe
Z okazji Dnia Kobiet, nadchodzącej wiosny i zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowałam kilka pomysłów na niebanalne dekoracje kwiatowe, głównie z hiacyntów.
0
Wiosenne kompozycje kwiatowe

Do żadnej kompozycji nie użyłam wazonu, a i kwiaty nie cierpią z tego powodu.

Kwiaty kupiłam na giełdzie. Myślę, że lepiej kupować od hodowców niż w marketach. Kwiaty są w lepszej kondycji, dłużej utrzymują świeżość i cieszą oko. Do aranżacji wykorzystałam paterę z kloszem, słoiczek po miodzie, cynowe wiadereczko oraz szklany pojemnik, często używany do przechowywania ciastek czy makaronu.

Zapraszam na dość nie typowy jak na mnie post ogrodniczy :)

1.Kupiłam kilka doniczek z hiacyntami. Na giełdzie kwiatowej za 3 kwiaty w doniczce zapłaciłam 6zł. Delikatnie wyjęłam kwiaty z pojemnika i rozdzieliłam według potrzeb.

2. Odmiany cebulowe nie wymagają częstego podlewania zatem mogłam stworzyć większą kompozycję na płaskiej paterze.

3. Oddzielony kwiat ułożyłam na mchu w szklanym pojemniku.

4. w tym samym pojemniku zaaranżowałam bukiet z tulipanów i bazich kotków, który doskonale będzie się prezentował na świątecznym stole.

5. Cebule przez zimę można przechowywać w starych gazetach. Ja to rozwiązanie zastosowałam do dekoracji.

Jak te aranżacje prezentują się na świątecznym stole przekonasz się już niebawem.

Rozejrzyj się w swoich zbiorach pojemników, słoików, dzbanków. Na pewno uda Ci się stworzyć urocze, zaskakujące, pachnące dekoracje kwiatowe nie tylko na świąteczne śniadanie.

Więcej kwiatowych aranżacji na moim blogu INTERIORSDESIGNBLOG.COM. Zapraszam!

 

Blogerka, pomysłodawczyni MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone, współpracuje z wieloma festiwalami designu w Polsce. Na swój blog zaprasza po garść inspiracji do tworzenia pięknych przestrzeni wokół siebie. Jest pasjonatką skandynawskich bieli i zamiłowania do naturalnych materiałów, industrialnych dodatków oraz loftowych, otwartych przestrzeni. Uwielbia meble vintage w nowoczesnych aranżacjach. Ceni polski design dlatego też jest ambasadorką Łódź Design Festival.
Wczytywanie rekomendacji...